poniedziałek, 3 października

Jak informuje DigiTimes, tegoroczna linia iPhone’ów 13 firmy Apple będzie korzystać z modemu Qualcomm Snapdragon X60 5G, a Samsung będzie zajmował się produkcją chipów.

Zbudowany w procesie 5-nanometrowym, X60 zapewnia wyższą wydajność energetyczną na mniejszej powierzchni w porównaniu z modemem Snapdragon X55 opartym na procesie 7-nanometrowym, używanym w modelach iPhone’a 12, co może przyczynić się do dłuższej żywotności baterii. Dzięki modemowi X60 modele iPhone’a 13 byłyby w stanie jednocześnie agregować dane 5G z pasm mmWave i sub-6GHz, aby uzyskać optymalne połączenie szybkiego i małego zasięgu sieci.

mmWave to zestaw częstotliwości 5G, które obiecują ultraszybkie prędkości na krótkich dystansach, dzięki czemu najlepiej sprawdzają się w gęstych obszarach miejskich. Dla porównania, sub-6GHz jest generalnie wolniejsze niż mmWave, ale sygnały wędrują dalej, lepiej obsługując obszary podmiejskie i wiejskie. Obsługa mmWave w modelach iPhone’a 12 jest ograniczona obecnie tylko do Stanów Zjednoczonych, ale plotki sugerują, że iPhone’y 13 mogą obsługiwać mmWave w innych krajach.

W 2019 roku Apple i Qualcomm rozstrzygnęły bitwę prawną i zawarły wieloletnią umowę na dostawę chipsetów, torując drogę Apple do korzystania z modemów 5G Qualcomm. Dokument sądowy z ugody ujawnił, że Apple prawdopodobnie użyje modemu X60 do iPhone’ów w 2021 roku, a następnie niedawno ogłoszonego modemu Snapdragon X65 w iPhone’ach 2022.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx