środa, 22 maja

Holenderski producent ogłosił premierę swoich najnowszych zgrabnych słuchawek nausznych Bluetooth 5.3. Wyróżniają się możliwością grania przez 45 godzin na jednym ładowaniu baterii, wbudowanymi mikrofonami ENC, obsługą komend głosowych oraz trybami rozmowy telefonicznej, transparentnym i redukcją hałasu (ANC). Do wyboru mamy aż 6 wersji kolorystycznych.

Słuchawki mogą pochwalić się nowoczesnym designem i zwartą obudową ze składanym obrotowymi oraz miękko wyściełanymi nausznikami. Dzięki temu można łatwo schować je w plecaku, torbie czy nawet sporej kieszeni kurtki. Są lekkie i poręczne. Nauszniki da się łatwo obrócić tak, by wygodnie nosić słuchawki na szyi. Silikonowy pałąk dla wygody użytkowania cechuje się elastycznością.

Fresh ’n Rebel Clam Fuse

Dodajmy, że na prawej słuchawce umieszczono przyciski do sterowania podstawowymi funkcjami muzycznymi (włącz/wyłącz, głośność, odtwarzaj/pauza), a także gniazdo USB-C do ich naładowania. Z kolei na lewej słuchawce znajdziemy osobny przycisk, odpowiadający za ANC.

Hybrydowe wytłumianie szumów

No właśnie, a skoro już o tym mowa… Wystarczy kliknąć przycisk, aby wyciszyć dźwięki otoczenia. Mikrofony zamontowane w nausznikach wykrywają częstotliwości otaczających nas dźwięków. Dzięki temu słuchawki Clam Fuse potrafią wytworzyć przeciwstawne fale dźwiękowe i sprawić, że będziemy cieszyć się muzyką w ciszy w dowolnej sytuacji – na ulicy, lotnisku, w pociągu czy na dworcu autobusowym.

Tryb dźwięków otoczenia

A co jeśli podróżujemy po mieście, ale chcemy czuć się bezpiecznie w ruchu ulicznym? Jeśli włączymy tryby dźwięków otoczenia (inaczej tryb transparentny), to słuchawki wzmocnią wszelkie dźwięki w naszym otoczeniu. Wreszcie nie trzeba będzie ich zdejmować,  gdy chcemy słyszeć ulubione utwory lub radio, ale ciągle pozostawać czujni.

Mikrofony z redukcją szumów

Dzięki dwóm mikrofonom ENC z redukcją szumów otoczenia w naszym zasięgu jest prowadzenie wyraźnych rozmów w trybie głośnomówiącym. Mikrofon wycisza dźwięki otoczenia, takie jak ruch uliczny i wydobywa z nich głos, dzięki czemu rozmówca wyraźnie nas usłyszy.

Wykrywanie obecności na uszach

Czas na małą przerwę? Po prostu zatrzymajmy muzykę i zdejmijmy słuchawki. Dzięki funkcji wykrywania obecności na uszach, gdy założymy je z powrotem, muzyka zostanie wznowiona od tego samego momentu. Tę funkcjonalność da się aktywować, naciskając i przytrzymując jednocześnie przyciski + i – przez trzy sekundy.

Asystent głosowy

Producent przewidział także obsługę asystentów głosowych Siri i Google dla Androida. W tym celu wystarczy trzykrotnie kliknąć przycisk na prawej słuchawce, aby włączyć asystenta głosowego i wydać odpowiednie polecenie.

Składana konstrukcja to niewątpliwy atut

Czas odtwarzania

Dzięki możliwości działania aż przez 45 godz., nie będziemy musieli zasilać energią słuchawek Clam Fuse zbyt często. Dodajmy tu, że z włączonym trybem ANC wynik ten spada do nadal bardzo dobrej wartości 35 godz. Sam proces naładowania słuchawek zajmuje dwie godziny.

 W zestawie znajdziemy oczywiście kabel do ładowania USB-C.

Możemy wybierać spośród aż sześciu wariantów kolorystycznych słuchawek, charakterystycznych dla holenderskiej marki: Storm Grey, Ice Grey, True Blue, Smokey Pink, Silky Sand i Dreamy Lilac.

Katalogowa cena słuchawek Fresh ‘n Rebel Clam Fuse wynosi 319,90 zł. Wszelkie informacje na ich temat dostępne są na oficjalnej stronie producenta https://freshnrebel.com/pl.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx