niedziela, 26 maja

Apple wstrzymał produkcję akcesoriów FineWoven informuje znany z licznych przecieków związanych o Apple kolekcjoner prototypów ukrywający się jako „Kosutami”.

W poście na platformie X, Kosutami wyjaśnił, że Apple zaprzestał produkcji akcesoriów FineWoven ze względu na ich słabą trwałość. Firma może w przyszłości postawić na inny materiał niż skóra w przypadku swoich akcesoriów premium.

Kosutami ujawniał już wcześniej trafne informacje dotyczące akcesoriów FineWoven. Konto na ponad miesiąc przed premierą zaprezentowało plany Apple dotyczące wprowadzenia nowych pasków do Apple Watch wykonanych z „plecionego materiału”, a także pasujących do nich etui do iPhone’ów. Kosutami ujawnił również pierwsze zdjęcia akcesoriów FineWoven krótko przed oficjalną prezentacją. Informacje na temat wstrzymania produkcji pochodzi podobno z tego samego źródła co wcześniejsze doniesienia, zatem, wszystko wskazuje na to, że jest bardzo wiarygodna.

We wrześniu ubiegłego roku Apple zaprzestał sprzedaży skórzanych akcesoriów, zastępując je bardziej przyjaznym dla środowiska materiałem „FineWoven”. Firma opisuje go jako „luksusowy i trwały mikrotkaninowy splot” wykonany w 68% z pochodzącego z recyklingu poliestru. Etui do iPhone’ów z materiału FineWoven kosztują 349 złotych, portfele MagSafe również 349 złotych, uchwyty na AirTag 199 złotych, a paski do Apple Watch 529 złotych.

Akcesoria wykonane z tego materiału zostały bardzo źle przyjęte przez klientów ze względu na słabą trwałość i rozczarowującą jakość. Podczas wiosennej aktualizacji oferty Apple zabrakło już nowych opcji kolorystycznych dla akcesoriów FineWoven.  Jeśli Apple rzeczywiście wstrzymał produkcję akcesoriów FineWoven, minie trochę czasu, zanim zapasy magazynowe zaczną się zauważalnie zmniejszać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx