niedziela, 19 maja

Według informacji uzyskanych przez AppleInsider, aplikacja Notatki w iOS 18 wzbogaci się o kilka nowych funkcji związanych z nagrywaniem głosu i matematyką.

Po pierwsze, iOS 18 umożliwi użytkownikom iPhone’ów bezpośrednie nagrywanie notatek głosowych bezpośrednio w aplikacji Notatki. Takie nagrania będzie można następnie osadzać w treść notatki. Obecnie jest wprawdzie możliwe kopiowanie i wklejanie nagrań audio z aplikacji Dyktafon do Notatek w celu odtwarzania, ale wraz z iOS 18 ten krok stanie się zbędny.

Po drugie, aplikacja Notatki prawdopodobnie zyska w iOS 18 obsługę wyświetlania notacji matematycznej. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli dodawać do notatek równania matematyczne w bardziej rozbudowanej formie. Funkcja ta ma rzekomo współpracować z aplikacją Kalkulator, jednak dokładna implementacja tej integracji nie jest jeszcze jasna.

Według doniesień, system macOS 15 otrzyma również przeprojektowaną aplikację Kalkulator.

Apple zaprezentuje iOS 18 podczas swojej dorocznej konferencji dla deweloperów WWDC, która odbędzie się w dniach 10-14 czerwca. Aktualizacja powinna zostać udostępniona publicznie we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx