czwartek, 25 lipca

Aktualizacja iOS 17.2, którą Apple już wkrótce udostępni publicznie, zapewni obsługę standardu bezprzewodowego ładowania Qi2 nowej generacji w modelach iPhone 13 i iPhone 14. Qi2 zostało wspomniane w informacji dodanej do finalnej wersji beta iOS 17.2, która ukazała się dzisiaj.

Dzięki dodaniu wsparcia nowego standardu modele ‌iPhone 13‌ i ‌iPhone 14‌ będą współpracować z bezprzewodowymi ładowarkami Qi2. Qi2 to technologia bezprzewodowego ładowania nowej generacji, która obejmuje Magnetic Power Profile (MPP). Urządzenia Qi2 będą działać jak akcesoria obsługujące MagSafe, wykorzystując magnesy do wyrównania i szybszego ładowania. Apple dodał obsługę Qi2 do modeli iPhone’a 15 przed premierą, więc są one już kompatybilne z tym standardem.

Magnetic Power Profile został zaprojektowany w oparciu o wkład firmy Apple w MagSafe i jest łączony z nowym profilem Extended Power Profile (EPP), tworząc coś, co jest uważane za Qi2. Qi2 ma zapewnić idealne dopasowanie telefonów i innych produktów mobilnych zasilanych bateryjnie do ładowarek, co zapewnia lepszą efektywność energetyczną i szybsze ładowanie. Umożliwi to wprowadzenie nowych akcesoriów, których nie dałoby się ładować bezprzewodowo przy użyciu istniejących urządzeń typu płaska powierzchnia do płaskiej powierzchni.

Chociaż ładowarki Qi2 będą mogły ładować urządzenia z mocą do 15 W, nie jest jeszcze jasne, czy iPhone’y Apple będą obsługiwać szybsze ładowanie bezprzewodowe z akcesoriami Qi2. Na przykład w przypadku modeli ‌iPhone’a 15‌ strona specyfikacji technicznych Apple podaje, że urządzenia nadal obsługują bezprzewodowe ładowanie Qi do 7,5 W, mimo że współpracują z Qi2.

Pierwsze akcesoria Qi2 zostaną wprowadzone na rynek w okresie przedświątecznym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx