piątek, 29 września

W tym tygodniu Qualcomm zaprezentował Snapdragon X60, modem trzeciej generacji 5G do urządzeń mobilnych. Firma twierdzi, że pierwsze smartfony 5G z X60 mają się pojawić na początku przyszłego roku.

Zbudowany w procesie 5 nm, X60 cechuje się wyższą wydajnością energetyczną przy mniejszym obciążeniu w porównaniu do swojego poprzednika Snapdragona X55 opartego na procesie 7 nm. W przypadku iPhone’a może to pozwolić na dłuższą żywotność baterii i więcej miejsca w urządzeniu na większą baterię lub dodatkowe komponenty.

Smartfony z X60 będą mogły jednocześnie agregować dane zarówno z pasm mmWave, jak i sub-6GHz, aby osiągnąć optymalną kombinację zasięgu sieci o wysokiej prędkości i niskim opóźnieniu.

Wiele raportów wskazuje, że Apple planuje użyć Snapdragona X55 w swoich pierwszych modelach iPhone’ów 5G, które mają pojawić się w tym roku. Nowy modem X60 będzie odpowiedni dla przyszłorocznych iPhone’ów, choć są również doniesienia, że Apple opracowuje własny modem do użytku w iPhone’ach zaplanowanych na lata 2022 lub 2023.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx