poniedziałek, 5 grudnia

IPhone 13 może rozszerzyć działanie szybszej łączności mmWave 5G na większą ilość krajów poza Stanami Zjednoczonymi wynika z tajwańskich źródeł łańcucha dostaw cytowanych przez Patently Apple.

Raport twierdzi, że tajwańska firma o nazwie Qiqi jest w trakcie procesowania „dużego zamówienia” na anteny mmWave przeznaczone do linii ‌iPhone 13‌, co może wyjaśniać zapowiedź prezesa Qiqi Xie Hongbo, że dostawy komponentów związanych z 5G firmy znacznie wzrosną w tym roku. Anteny mmWave firmy Apple są obecnie produkowane przez japońską firmę Murata Manufacturing, która najwyraźniej podzieli się dla iPhone’a 13 z zamówieniami z Qiqi.

Dostawca Apple, Wistron, podobno zainwestował w Qiqi, stając się jego największym akcjonariuszem, pomagając w ten sposób po raz pierwszy wprowadzić go do łańcucha dostaw iPhone’a. Qiqi najwyraźniej ściśle współpracuje z Qualcomm w zakresie komponentów 5G i Wi-Fi 6, co było kluczowym czynnikiem w wyborze firmy przez Apple na części mmWave.

W Stanach Zjednoczonych wszystkie modele iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro obsługują zarówno mmWave jak i sub-6GHz 5G. Chociaż mmWave jest szybszą formą 5G, jest mniej rozpowszechniona i słabiej penetruje niż sub-6GHz 5G, więc iPhone 12 ma możliwość wykorzystania obu, w zależności od tego, który jest dostępny. Jednak poza Stanami Zjednoczonymi linia ‌iPhone 12‌ obejmuje tylko wolniejsze pasmo sub-6GHz 5G.

Wiadomość, że Apple chce zamówić dużą liczbę anten mmWave i podwoić liczbę dostawców dla tego komponentu, może sygnalizować, że modele „iPhone 13” będą wyposażone w szybszą technologię mmWave w większej liczbie regionów. Kraje takie jak Wielka Brytania, Niemcy, Kanada, Chiny i Japonia mają rozwijające się sieci mmWave i będą mogły korzystać z szybszego 5G dzięki „iPhone’owi 13”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx