niedziela, 26 maja

Minęło ponad 14 lat od premiery iPada, a Apple w końcu planuje stworzyć dla niego dedykowaną aplikację Kalkulator informuje osoba zaznajomiona z tą kwestią.

iPadOS 18 będzie zawierał wbudowaną aplikację Kalkulator dostępną na wszystkich modelach iPadów kompatybilnych z tą aktualizacją oprogramowania. Jej prezentacja spodziewana jest podczas konferencji otwierającej WWDC, doroczną konferencję Apple dla deweloperów, która odbędzie się 10 czerwca.

Brak oficjalnej aplikacji Kalkulator na iPadzie był od dawna powodem internetowych żartów, a użytkownicy niecierpliwie oczekiwali jej pojawienia się. W międzyczasie korzystali oni z aplikacji kalkulatorów innych firm dostępnych w App Store.

Portal AppleInsider informował w zeszłym tygodniu, że macOS 15 otrzyma ulepszoną aplikację Kalkulator z integracją z aplikacją Notatki, możliwością zmiany rozmiaru okna, paskiem bocznym zawierającym historię obliczeń i innymi funkcjami. Chociaż tych informacji nie udało się niezależnie potwierdzić, istnieje szansa, że zaktualizowana aplikacja na Maca będzie oparta na nowej aplikacji dla iPadów.

Pierwsza beta wersji iPadOS 18 powinna zostać udostępniona tuż po prezentacji na WWDC, a oficjalna premiera aktualizacji spodziewana jest we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx