piątek, 26 kwietnia

Pewien mężczyzna użył swoich AirTagów, aby wyśledzić swój zaginiony bagaż i przedstawić przekonujący argument dla linii lotniczej, która go zgubiła, dla ich większego zaangażowania w sprawę.

Elliot Sharod poleciał do RPA na swój ślub w kwietniu. Jednak kiedy wrócił do Dublina, punktu początkowego swojej podróży, jego torby w tajemniczy sposób zniknęły. W trzech zaginionych torbach znajdowały się sentymentalne przedmioty z jego ślubu – odręczne notatki od gości, zaproszenia ślubne, plany podróży. Jednak każdy z nich miał też inny przedmiot — AirTag.

Zaprojektowany przez Apple moduł do śledzenia przedmiotów jest na tyle mały, że można go ukryć niemal wszędzie. Sharod ukrył swój w skarpetce. Sharod aktywnie śledził swoje torby podczas podróży do domu, zauważając, że miały „solidną” trasę, która prowadziła przez wiele lotnisk.

Torby nigdy nie dotarły do Dublina. Zamiast tego wylądowały we Frankfurcie w Niemczech, gdzie zostały przeniesienie do obszaru gate’ów.

Sharod skontaktował się z linią lotniczą Aer Lingus, aby poinformować ich, że torby zaginęły. Linie Aer Lingus odpowiedziały informując, że przetransportują torby z Frankfurtu do Londynu, aby dostarczyć je do domu Sharodów w Surrey. W końcu dwie torby odnalazły się, jednak nadal brakowało trzeciej. Sharod zauważył, że torba została dostarczona do Londynu, a kilka dni później przemieściła się trzy ulice dalej w inne miejsce.

Po nieudanych próbach zlokalizowania torby przez Aer Lingus, Sharod zaczął publikować na swoim Twitterze aktualizacje dotyczące całego zajścia. Nazwał reakcję linii lotniczych na tę sytuację przerażającą i przygotował prezentację w programie PowerPoint, podkreślając miejsca, w których widział torbę.

Po tym, jak całą sprawą zainteresowała się telewizja CNN, Sharod otrzymał swoją zaginioną torbę wieczorem 22 kwietnia.

Apple zaprezentował długo oczekiwany AirTag podczas konferencji „Spring Loaded” w kwietniu 2021 roku. Nowe urządzenia mają pomóc użytkownikom w śledzeniu obiektów, które w przeciwnym razie nie mają inteligentnych funkcji, takich jak plecaki i klucze. Wykorzystują chip Ultra-Wideband w najnowszych iPhone’ach do wyszukiwania zgubionych urządzeń z większą precyzją.

AirTags kosztują 159 złotych za jedno urządzenie, choć m.in. na Amazonie można je nabyć w niższej cenie. Pakiet czterech sztuk jest dostępny w oficjalnej cenie 549 złotych. Klienci mogą wygrawerować AirTag czterema znakami tekstowymi lub wybrać spośród kilku emotikonów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx