piątek, 19 kwietnia

Według doniesień z WCAX i NBC5, złodzieje w Montrealu w Kanadzie wykorzystują AirTagi firmy Apple do ułatwienia kradzieży pojazdów. Policjanci z Burlington w stanie Vermont wydali ostrzeżenie dotyczące AirTagów dla kierowców, którzy niedawno odwiedzili Kanadę.

Dwóch mieszkańców Burlington znalazło AirTagi w swoich pojazdach po powrocie z wyjazdów do Montrealu. Nie są to pierwsze zgłoszenia, z którymi zetknęli się funkcjonariusze. Pewien mężczyzna, Ethan Yang, powiedział, że wracał z Montrealu po odwiedzeniu rodziny, gdy otrzymał alert, że wraz z nim podróżuje AirTag. Za pomocą telefonu zdołał zlokalizować urządzenie, które umieszczono w przednim grillu pojazdu.

Ryan McLiverty, analityk cybernetyczny w Vermont Intelligence Center, powiedział, że incydenty te zdarzają się od pewnego czasu, ale ostatnio obserwuje się wzrost takich aktywności. Przestępcy w Montrealu wykorzystują AirTagi do śledzenia samochodów, kradzieży ich, a następnie sprzedaży za granicę. Istnieje również możliwość, że AirTagi służą do oznaczania pojazdów w ramach przemytu narkotyków przez granicę.

Podróżujący, którzy obawiają się śledzenia za pomocą AirTagów, powinni wiedzieć, że urządzenia te posiadają wbudowane funkcje bezpieczeństwa. AirTag wyśle alert, jeśli nie będzie znajdował się w zasięgu swojego właściciela, a powiadomienie to pojawi się na iPhonie. Telefony z Androidem również potrafią wykrywać nieznane lokalizatory Bluetooth, w tym AirTagi. Dodatkowo, Apple udostępnia aplikację „Wykrywacz Śledzenia” na urządzenia z Androidem, która służy do ich skanowania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx