sobota, 13 lipca

Chcecie rozłączyć zegarek Apple Watch od iPhone’a z jakiegokolwiek powodu? Może chcecie sparować go z innym iPhonem lub rozłączyć go w celu rozwiązywania problemów lub sprzedaży?

Choć sprawa wydaje się prosta, aby zrobić to dobrze nie wystarczy usunąć zegarek z połączeń Bluetooth. Jeśli planujecie oddać lub sprzedać swój zegarek Apple Watch, musicie usunąć w nim blokadę aktywacji, co można zrobić tylko poprzez prawidłowe odłączenie go od iPhone’a.

Jak prawidłowo odłączyć Apple Watch od iPhone’a?
 1. Niezbędna będzie do tego aplikacja Watch, która jest zainstalowana na sparowanym iPhonie. Uruchomcie zatem aplikację Apple Watch na swoim iPhonie i przejdźcie do sekcji Mój zegarek. Tutaj wybierzcie „Wszystkie zegarki” znajdujące się w lewym górnym rogu ekranu.
  Jak-prawidlowo-odłaczyc-Apple-Watch-od-iPhone
 2. Tutaj znajdziecie wszystkie swoje zegarki, jeśli macie ich więcej niż jeden. Stuknij ikonę „i” obok zegarka Apple Watch, który chcecie rozłączyć, aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji.
  odlaczanie-apple-watch-iphone
 3. W tym menu dotknijcie „Odłącz zegarek Apple Watch”, który jest podświetlony na czerwono, jak pokazano poniżej.
  usuwanie-apple-watch-iphone
 4. Gdy pojawi się prośba o potwierdzenie działania, ponownie wybierzcie „Odłącz zegarek Apple Watch”.
  rozlaczanie-apple-watch-iphone

Możecie zostać poproszeni o podanie hasła Apple ID, aby wyłączyć blokadę aktywacji na swoim Apple Watch, ale to prawie wszystko, co musicie zrobić.

Pamiętajcie że proces usuwania parowania może potrwać kilka minut. Dzieje się tak, ponieważ iPhone tworzy kopię zapasową wszystkich danych przechowywanych w Apple Watch, zanim zostanie całkowicie usunięty. To pozwoli Wam potem na przywrócenie ich np. na nowszym modelu.

Po rozłączeniu zegarka zobaczycie komunikat Rozpocznij parowanie w aplikacji Watch. Możecie teraz przystąpić do konfiguracji zegarka Apple Watch dokładnie w taki sam sposób jak z nowym modelem. Jednak tym razem będziecie mieć możliwość przywrócenia zegarka Apple Watch z kopii zapasowej. Po prostu wybierzcie najnowszą kopię zapasową i wszystko będzie gotowe do normalnego korzystania z urządzenia.

Jeśli nie macie akurat dostępu do swojego iPhone’a, nie możesz dokładnie usunąć sparowania zegarka Apple Watch. Zamiast tego możecie zresetować zegarek Apple Watch, przechodząc do Ustawienia -> Ogólne -> Wyzeruj w watchOS, który zrobi prawie robi to samo, z wyjątkiem utworzenia kopii zapasowej danych. Ta metoda będzie dobra tylko wtedy, gdy macie pewność, że Wasz zegarek Apple Watch stworzył niedawno kopie zapasową, gdyż inaczej na trwale utracicie wszystkie dane.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx