poniedziałek, 15 kwietnia

Apple może całkowicie zrezygnować z produkcji akcesoriów z gumy silikonowej i fluoroelastomeru i zastąpić je akcesoriami wykonanymi z bardziej ekologicznych materiałów nowej generacji.

Oczekuje się, że ruch ten związany byłby z akcesoriami takimi jak silikonowe etui do iPhone’a z MagSafe, paskiem sportowym i opaską Solo dla Apple Watch i paskami dla AirTag. Informacja ta pochodzi od kolekcjonera i autora licznych przecieków związanych z urządzeniami Apple znanego jako „Kosutami”, który wcześniej podzielił się informacjami na temat plecionego kabla USB-C do iPhone’a 15, różnych prototypów, takich jak ładowarki MagSafe i słuchawki AirPods w różnych wersjach kolorystycznych i nie tylko.

Powszechnie oczekuje się, że Apple zakończy produkcję skórzanych etui do iPhone’a po wprowadzeniu modeli iPhone 15, zastępując je akcesoriami wykonanymi z najwyższej jakości materiału nazwanego „FineWoven”. Nie oczekuje się, że zakończenie produkcji akcesoriów silikonowych będzie szybkie, raczej nastąpi w drodze bardziej stopniowego wygaszania, w ramach którego istniejące modele nie będą odświeżane nowymi opcjami kolorystycznymi. Na przykład opaska sportowa może nie zostać odświeżona o nowe opcje kolorystyczne po wprowadzeniu na rynek zegarka Apple Watch Series 9, ponieważ będzie ona dostępna do wyczerpania się bieżących zapasów. Oczekuje się, że Apple wypuści na rynek nowe modele akcesoriów, takie jak pasek do Apple Watch „FineWoven” z klamrą magnetyczną, który zastąpi dotychczasowe produkty.

Uważa się, że zaprzestanie produkcji wszystkich skórzanych i silikonowych akcesoriów Apple stanowi część szerszego przejścia na materiały bardziej przyjazne dla środowiska. Chociaż akcesoria Apple z gumy silikonowej mają niższy ślad węglowy niż ich skórzane odpowiedniki, nie są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Materiały takie jak fluoroelastomer są również trudne do recyklingu ze względu na ich właściwości żaroodporne i mocną, usieciowaną strukturę.

Oczekuje się, że „FineWoven” będzie pierwszym materiałem nowej generacji zastosowanym przez Apple, który w najbliższej przyszłości zastąpi skórę, ale w pewnym momencie może też wyprzeć niektóre silikonowe akcesoria. Prawdopodobnie w przyszłości do innych akcesoriów zostaną wprowadzone także inne, nowe, bardziej przyjazne dla środowiska materiały.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx