sobota, 20 kwietnia

Apple udostępnił dziś nowe aktualizacje systemów iOS, iPadOS i macOS przeznaczone dla użytkowników iPhone’a, iPada i komputerów Mac, którzy nadal korzystają ze starszych wersji systemów operacyjnych i nie mogą dokonać aktualizacji do iOS 17 lub macOS Ventura.

Aktualizacje macOS Monterey‌‌ 12.6.9 i macOS Big Sur 11.7.10 można pobrać na wszystkie kwalifikujące się komputery Mac, korzystając z sekcji Uaktualnienia w Preferencjach systemowych.

Systemy iOS 15.7.9 i iPadOS 15.7.9 można pobrać bezprzewodowo na kwalifikujące się iPhone’y, wybierając Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

Jest prawdopodobne, że te aktualizacje oprogramowania zawierają te same poprawki zabezpieczeń, które Apple udostępnił w zeszłym tygodniu w wersjach iOS 16.6.1, iPadOS 16.16.1, watchOS 9.6.2 i ‌macOS Ventura‌ 13.5.2.

W oprogramowaniu usunięto luki w zabezpieczeniach, które mogły umożliwić hakerom uzyskanie dostępu do systemu operacyjnego za pośrednictwem ikony Portfela. Luki te stanowią część łańcucha exploitów BLASTPASS, które zostały wykorzystane do dostarczania oprogramowania szpiegującego Pegasus należącego do Grupy NSO na urządzeniach będących własnością urzędników państwowych, dziennikarzy i nie tylko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx