niedziela, 14 sierpnia

Made for iPhone obudowy

Firma Apple niedawno zaktualizowała swoje wytyczne dotyczące licencji Made for iPhone (MFI) dla producentów obudów, wymagając aby wszystkie przyszłe obudowy zaprojektowane dla iPhone’a chroniły urządzenie przed upadkiem z wysokości do jednego metra na twardą powierzchnię.

Jak opisują źródła, z którymi rozmawiał serwis 9to5Mac, aby spełnić nowe wytyczne Apple, producenci obudów na iPhone’a będą musieli zapewnić, że spadek z wysokości 1 metra w dowolny sposób nie spowoduje żadnych szkód telefonu, czy to jego przodu, tyłu, czy boków.

Obudowy muszą również spełniać wymagania dotyczące ochrony szklanego ekranu iPhone’a przy upadku ekranem w dół na płaską powierzchnię przez krawędzie, które posiadać będą bufor co najmniej 1mm między szklanym wyświetlaczem, lub w przypadku etui całkowite zasłonięcie wyświetlacza. Własne obudowy na iPhone’a 6 i 6 plus firmy Apple spełniają te wymagania, zapewniając zarówno ochronę przed upadkiem jak i krawędź zabezpieczającą wyświetlacz.

Apple uaktualnił również swoje wytyczne o kilka materiałów niebezpiecznych dla środowiska, które nie mogą być używane do tworzenia obudowy iPhone’a, w tym formaldehydu (stosowanego w farbach i klejach), ftalanów (plastyfikatora wykorzystywanego do zwiększenia elastyczności), perfluorooktanu sulfonianu (fluorosurfaktant) , kwasu perfluorooktanowego (fluorosurfaktant), polibromowanych eterów difenylowych (zmniejszające palność) i polibromowanych bifenyli (zmniejszających palność). Wiele z tych substancji są już ograniczane w użytkowaniu zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie.

Program licencjonowania MFi Apple wymaga od producentów, którzy tworzą akcesoria do iPhone’a i iPada, zastosowania się do ścisłego zestawu wytycznych pozwalających na uzyskanie certyfikatu, który gwarantuje, że akcesoria spełniają normy wydajności firmy Apple.

Program MFi umożliwia producentom innych firm na korzystanie z technologii firmy Apple takich jak gniazdo słuchawkowe, złącza Lightning i więcej, oraz pozwala producentom na używanie na opakowaniu logo „Made for iPhone”, co gwarantuje konsumentom, że akcesoria działają prawidłowo z iPhone’em i iPadem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
Ja
7 lat temu

TSA, zamiast zabezpieczyć iPhony to lepiej rozlazać innym niech robią to jakimiś badziewnymi pokrowcami.. Porażka…

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx