poniedziałek, 17 czerwca

tsmc_samsung_logo

Koreański ET News informuje, że produkcja procesorów A9 Apple już trwa w zakładach Samsunga Austin, w Texasie. Firmę Samsung uważa się za główną firmę odpowiedzialną za obsługę większości zleceń na 14-nanometrowe procesory A9, a konkurencyjny Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) ma przyczynić się do dodatkowych dostaw.

Samsung i TSMC rywalizowali ze sobą w lukratywnym kontrakcie na procesory A9 Apple po tym jak Apple w 2013 roku podpisał wieloletni kontrakt z Tajwańskim TSMC na dostawę serii procesorów dla urządzeń Apple z systemem iOS. TSMC przodował w dostawie chipów A8, przeznaczonych zarówno dla iPhone’a 6 i 6 Plus. Tajwańska firma podobno także wygrała kontrakt na produkcję procesorów A8X Apple, które znajdują się w nowym iPadzie Air 2.

Dyrektor oddziału półprzewodników Samsunga Kim Ki Nam w zeszłym miesiącu potwierdził, że firma rozpocznie produkcję 14-nanometrowych procesorów dla Apple, co będzie miało pozytywny wpływ na zyski firmy Samsung. Raport z zeszłego roku sugerował, że TSMC zastąpi Samsunga jako głównego dostawcę chipów dla Apple, ale postęp technologiczny Samsunga z 14-nanometrowym procesorem miał pozytywnie wpłynąć na jego korzyść.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx