poniedziałek, 27 maja

Firma Apple niedawno zaktualizowała swoje wytyczne dotyczące licencji Made for iPhone (MFI) dla producentów obudów, wymagając aby wszystkie przyszłe obudowy zaprojektowane dla iPhone’a chroniły urządzenie przed upadkiem z wysokości do jednego metra na twardą powierzchnię.

Jak opisują źródła, z którymi rozmawiał serwis 9to5Mac, aby spełnić nowe wytyczne Apple, producenci obudów na iPhone’a będą musieli zapewnić, że spadek z wysokości 1 metra w dowolny sposób nie spowoduje żadnych szkód telefonu, czy to jego przodu, tyłu, czy boków.

Obudowy muszą również spełniać wymagania dotyczące ochrony szklanego ekranu iPhone’a przy upadku ekranem w dół na płaską powierzchnię przez krawędzie, które posiadać będą bufor co najmniej 1mm między szklanym wyświetlaczem, lub w przypadku etui całkowite zasłonięcie wyświetlacza. Własne obudowy na iPhone’a 6 i 6 plus firmy Apple spełniają te wymagania, zapewniając zarówno ochronę przed upadkiem jak i krawędź zabezpieczającą wyświetlacz.

Apple uaktualnił również swoje wytyczne o kilka materiałów niebezpiecznych dla środowiska, które nie mogą być używane do tworzenia obudowy iPhone’a, w tym formaldehydu (stosowanego w farbach i klejach), ftalanów (plastyfikatora wykorzystywanego do zwiększenia elastyczności), perfluorooktanu sulfonianu (fluorosurfaktant) , kwasu perfluorooktanowego (fluorosurfaktant), polibromowanych eterów difenylowych (zmniejszające palność) i polibromowanych bifenyli (zmniejszających palność). Wiele z tych substancji są już ograniczane w użytkowaniu zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie.

Program licencjonowania MFi Apple wymaga od producentów, którzy tworzą akcesoria do iPhone’a i iPada, zastosowania się do ścisłego zestawu wytycznych pozwalających na uzyskanie certyfikatu, który gwarantuje, że akcesoria spełniają normy wydajności firmy Apple.

Program MFi umożliwia producentom innych firm na korzystanie z technologii firmy Apple takich jak gniazdo słuchawkowe, złącza Lightning i więcej, oraz pozwala producentom na używanie na opakowaniu logo „Made for iPhone”, co gwarantuje konsumentom, że akcesoria działają prawidłowo z iPhone’em i iPadem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
Ja
9 lat temu

TSA, zamiast zabezpieczyć iPhony to lepiej rozlazać innym niech robią to jakimiś badziewnymi pokrowcami.. Porażka…

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx