wtorek, 18 czerwca

iphone-gun-case

BBC News poinformował, że jeden z pasażerów został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy policji na lotnisku London Stansted Airport po tym jak zauważono u niego broń palną, która ostatecznie okazała się obudową na iPhone’a. 

Policja z Essex udostępniła na Twitterze zdjęcie na którym widać obudowę w kształcie pistoletu wystającą z kieszeni sugerując, że dana osoba mogła narazić swoje życie na niebezpieczeństwo poprzez noszenie takiej obudowy wokół terminalu na lotnisku.


Policja sugeruje również, że taka osoba potencjalnie może być oskarżona o przestępstwo porządku publicznego albo za przewożenie publiczne imitacji broni.

Etui na iPhone’a w kształcie broni pojawiły się w internecie w 2014 roku i od tego czasu zbierają przy różnych okazjach nieustanną falę krytyki ze strony organów ścigania. „Niestety, niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożeń związanych z jawnym przenoszeniem lub pokazywaniem tych replik w przestrzeni publicznej”, powiedział sierżant RCMP pytany o incydent. „Każdy, kto jest właścicielem tego typu lub podobnych urządzeń powinien je natychmiast bezpiecznie zutylizować”.

No cóż..w obecnych czasach i mnóstwem zamieszek różnego pochodzenia z użyciem broni nie sposób się z tym nie zgodzić.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx