środa, 17 kwietnia

Modele iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max są wyposażone w ulepszony system tylnego aparatu, który umożliwia robienie 48-megapikselowych zdjęć ProRAW, które zachowują więcej szczegółów w pliku obrazu, zapewniając większą elastyczność edycji. 48-megapikselowe zdjęcia ProRAW to bardzo duże pliki, które według Apple zajmują około 75 MB każdy, a czasem nawet więcej.

Pomimo tych bardzo dużych rozmiarów zdjęć okazuje się, że złącze Lightning w modelach iPhone’a 14 Pro pozostaje ograniczone do prędkości USB 2.0 do 480 Mb/s, tak jak w poprzednich modelach, co oznacza, że przesyłanie 48-megapikselowych zdjęć ProRAW w pełnej rozdzielczości do komputera Mac lub inne urządzenie z kablem Lightning zajmie dużo czasu.

Apple zaleca używanie iCloud Photos, aby uzyskać dostęp do plików ProRAW w pełnej rozdzielczości na Macu lub innych urządzeniach Apple, lub przenosić zdjęcia z iPhone’a bezprzewodowo za pomocą AirDrop, ale złącze Lightning z pewnością pozostaje wąskim gardłem.

Począwszy od 2015 roku złącze Lightning iPada Pro obsługiwało USB 3.0, które było zdolne do prędkości do 5 Gb/s w oparciu o ówczesną specyfikację, ale Apple najwyraźniej postanowił nie iść w tym kierunku w przypadku iPhone’a. Na szczęście plotki sugerują, że wszystkie modele iPhone’a 15 będą wyposażone w port USB-C zamiast Lightning, co powinno skutkować prędkościami do 10 Gbps, a nawet do 40 Gbps z obsługą Thunderbolt 3.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx