środa, 17 kwietnia

Apple opublikował nowy dokument pomocy technicznej z dodatkowymi szczegółami na temat nowego, zawsze aktywnego trybu wyświetlania w telefonach iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Warto zauważyć, że w dokumencie wymieniono osiem scenariuszy, w których zawsze włączony wyświetlacz tymczasowo się wyłącza.

Aby informuje, że w ramach oszczędzania baterii wyświetlacz gaśnie całkowicie, gdy:

  • iPhone leży ekranem w dół
  • iPhone jest w kieszeni lub torbie
  • włączony jest tryb uśpienia
  • włączony jest tryb oszczędzania energii
  • iPhone jest połączony z CarPlay
  • używana jest funkcja kamery Continuity
  • przez jakiś czas nie używaliście iPhone’a
  • iPhone wykryje, że odeszliśmy od niego ze sparowanym Apple Watch

Według Apple, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mogą nauczyć się „wzorców aktywności” i odpowiednio włączać i wyłączać zawsze włączony wyświetlacz. Na przykład Apple twierdzi, że wyświetlacz może działać w połączeniu z alarmem lub harmonogramem snu użytkownika, jeśli ma jeden zestaw.

Zawsze włączony tryb wyświetlania jest domyślnie włączony. Aby go wyłączyć należy wejść w aplikację Ustawienia, wybrać z menu „Ekran i jasność” i dalej wyłączyć „Zawsze włączony wyświetlacz”.

Modele iPhone’a 14 Pro mogą obniżyć częstotliwość odświeżania nawet do 1 Hz, aby zawsze włączony wyświetlacz nie miał zbyt dużego wpływu na żywotność baterii. Apple twierdzi, że zawsze włączony wyświetlacz wykorzystuje wiele koprocesorów w układzie A16 Bionic, aby odświeżyć wyświetlacz przy użyciu „minimalnej mocy”, dzięki czemu wyświetlacz jest „niesamowicie energooszczędny”.

Zawsze włączony tryb wyświetlania przyciemnia cały ekran blokady, ale nadal wyświetla informacje, takie jak godzina, widżety i tapeta. Po podniesieniu iPhone’a, dotknięciu ekranu lub naciśnięciu przycisku bocznego wyświetlacz powróci do normalnej jasności. Możesz także przesunąć palcem w górę od dołu wyświetlacza i uwierzytelnić się za pomocą Face ID, aby jak zwykle obudzić iPhone’a.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx