poniedziałek, 27 maja

Apple opublikował nowy dokument wsparcia z dodatkowymi informacjami na temat nowej funkcji wykrywania temperatury nadgarstka dostępnej w modelach Apple Watch Series 8 i Apple Watch Ultra. Okazuje się, że funkcja ta wymaga od użytkowników noszenia zegarka przez pięć nocy, zanim będzie mógł on wykryć bazową temperaturę.

Apple Watch Series 8‌ i Apple Watch Ultra mają dwa czujniki temperatury — jeden na tylnym krysztale, blisko skóry, a drugi tuż pod wyświetlaczem. Gdy użytkownik śpi, zegarek Apple Watch co pięć sekund sprawdza temperaturę nadgarstka. Według Apple ten sposób poprawia dokładność, zmniejszając wpływy ze środowiska zewnętrznego.

Apple twierdzi, że do działania powinna być skonfigurowana funkcja Sen z włączoną opcją „Monitoruj sen używając Apple Watch”, a funkcja ta musi być włączona przez co najmniej cztery godziny w nocy przez około pięć nocy. Następnie użytkownicy mogą sprawdzić wyniki w aplikacji Zdrowie wchodząc w Parametry życiowe > Temperatura.

Apple ostrzega, że funkcja ta nie jest urządzeniem klasy medycznej i nie powinna być używana do żadnych celów medycznych, nie jest też termometrem i nie może zapewniać pomiarów na żądanie. Luźno zapięty zegarek Apple Watch może również wpływać na dane dotyczące temperatury nadgarstka.

Apple reklamuje tę funkcję w materiałach promocyjnych dla nowych modeli zegarków Apple Watch jako sposób na poprawę przewidywania miesiączki i retrospektywnych szacunków owulacji, ale dokument wsparcia sugeruje, że śledzenie nocnych zmian temperatury podczas snu może dać każdemu wgląd w ich „ogólne samopoczucie”.

Dla tych, którzy nie korzystają z tej funkcji, temperaturę nadgarstka można wyłączyć w aplikacji Watch na iPhonie, w obszarze Prywatność -> Wyłącz temperaturę nadgarstka.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx