poniedziałek, 28 listopada

iPad Pro bok

Większy iPad Pro zawiera port Lightning, który jest w stanie obsłużyć prędkości USB 3.0, wynika z kilku źródeł, które rozmawiały z Apple. Podczas rozebrania iPada Pro, iFixit odkrył 4-portowy kontroler Fresco Logic USB 3.0 Host FL1100, wskazując na wsparcie prędkość transferu dla USB 3.0.

W swojej najnowszej recenzji iPada Pro CNET wspomniał również, że tablet obsługuje prędkość USB 3.0 w nadchodzących adapterach, które recenzent Scott Stein potwierdził bezpośrednio w Apple. Fotograf Jeff Carlson twierdzi, że jego źródła również powiedziały mu, że port Lightning w iPadzie Pro jest zdolny do przenoszenia danych z prędkością USB 3.0.

Wsparcie dla prędkości USB 3.0 jest godne uwagi, ponieważ port Lightning w bieżących iPadach i iPhonach może przesyłać dane tylko z prędkością około 25 do 35 MB/s, czyli prędkością USB 2.0. Prędkości transferów USB 3.0 zwiększają ją w górę od 60 MB/s do 625MB/s. O wprowadzeniu prędkości transferu USB 3.0 do urządzeń Apple mówiło się w plotkach już od kilku lat, ale do tej pory się nie pojawiły.

Zarówno Stein jak i Carlson wskazali kierunek na wypuszczenie nowych kart, które pozwolą na szybsze przesyłanie plików, ale kalendarium wydania nie jest jeszcze jasne. Nie wiadomo też, czy Apple planuje wprowadzenie nowych kabli Lightning pozwalających na prędkości USB 3.0 do innych swoich urządzeń.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx