poniedziałek, 27 maja

Apple dodał oryginalnego 12-calowego MacBooka do swojej listy produktów przestarzałych i wycofanych, co oznacza, że laptop nie kwalifikuje się już do napraw ani serwisowania w sklepach Apple i w autoryzowanych serwisach Apple.

Wprowadzony na rynek w marcu 2015 roku,12-calowy MacBook miał lekką konstrukcję, która ważyła zaledwie niecały kilogram. W cenie zaczynającej się od 6299 złotych komputer zawierał dwurdzeniowy procesor Intel Core M 1,1 GHz, zintegrowaną grafikę Intel HD 5300, 8 GB pamięci RAM i dysk SSD 256 GB.

„Apple wynalazł notebooka na nowo dzięki nowemu MacBookowi” — powiedział były szef marketingu Apple, Phil Schiller, w komunikacie prasowym z marca 2015 roku. „Każdy element MacBooka to nowa innowacja. Od konstrukcji bez wentylatora, ultracienkiego wyświetlacza Retina i pełnowymiarowej klawiatury, która jest o 34 procent cieńsza, po całkowicie nowy gładzik Force Touch, wszechstronny port USB-C i przełomową konstrukcję baterii tarasowej nowy MacBook to przyszłość notebooka”.

12-calowy MacBook był również pierwszym modelem MacBooka wyposażonym w niesławną klawiaturę Apple z przełącznikiem motylkowym, która była podatna na awarie i ostatecznie usunięta z całej oferty MacBooków po latach skarg i procesów sądowych. Apple ostatnio zaktualizował 12-calowego MacBooka w czerwcu 2017 r., a jego produkcja została wycofana w lipcu 2019 roku.

Apple klasyfikuje produkt jako przestarzały technologicznie, gdy minęło ponad siedem lat od zaprzestania jego dystrybucji przez firmę. Oryginalny 12-calowy MacBook został wycofany w kwietniu 2016 r. po wydaniu modelu drugiej generacji z ulepszonymi specyfikacjami, więc laptop niedawno przekroczył ten siedmioletni okres.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx