czwartek, 11 lipca

Producent inteligentnych urządzeń domowych, firma Aqara, ogłosiła wprowadzenie na rynek Smart Lock U200, najnowszej opcji zamka kompatybilnego z HomeKit. U200 ma wiele inteligentnych funkcji, w tym kompatybilność z kluczem domowym do otwierania drzwi bez użycia rąk.

Najnowszy zamek Aqara wykorzystuje protokół inteligentnego domu Matter, dzięki czemu współpracuje z HomeKit i innymi platformami inteligentnego domu kompatybilnymi z Matter. Aqara twierdzi, że Smart Lock U200 to jeden z pierwszych zamków Matter-over-Thread, który obsługuje funkcję klucza domowego opartą na NFC dla iPhone’a i Apple Watch.

Klucz domowy został zaprojektowany tak, aby umożliwić odblokowanie U200 po dotknięciu zamka iPhonem lub Apple Watchem, a klucz cyfrowy jest przechowywany w aplikacji Portfel. Tę funkcję można skonfigurować tak, aby umożliwiała odblokowywanie bez uwierzytelniania dzięki funkcji trybu ekspresowego umożliwiającej szybkie wejście, a odblokowywanie działa nawet wtedy, gdy w zegarku Apple Watch lub iPhonie użytkownika wyczerpie się bateria.

Podobnie jak zeszłoroczny model U100, U200 jest w stanie wykryć, czy drzwi są otwarte, wysyłając powiadomienie, jeśli ktoś zapomni zamknąć drzwi. Jest również w stanie automatycznie zablokować drzwi po ich zamknięciu, co jest przydatną opcją.

Obsługiwanych jest wiele metod wprowadzania danych, w tym odblokowywanie za pomocą iPhone’a lub Apple Watch, klucza mechanicznego, kodu PIN, skanowania linii papilarnych, aplikacji Aqara lub karty NFC. Istnieją opcje udostępniania gościom haseł jednorazowych i okresowych. Po włączeniu tryb cichego odblokowania urządzenia U200 wyłącza wszystkie sygnały dźwiękowe i inne powiadomienia, które zazwyczaj towarzyszą odblokowaniu, a hałas ogranicza się do warkotu silnika.

Zamek U200 jest bardziej elegancki i mniej industrialny niż model U100 i został zaprojektowany tak, aby pasował do istniejących zamków bez konieczności modyfikacji. Wewnątrz znajduje się akumulator, który ma wystarczyć na maksymalnie sześć miesięcy, a klawiatura jest zasilana bateriami AAA lub poprzez połączenie przewodowe.

Jako urządzenie typu Matter-over-Thread, używanie Aqary U200 z konfiguracją HomeKit będzie wymagało domowego koncentratora, takiego jak HomePod, HomePod mini lub Apple TV 4K Wi-Fi + Ethernet.

Smart Lock U200 jest już dostępny w sklepie Amazon za 1199 złotych. Występuje w kolorze czarnym lub srebrnym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx