wtorek, 25 czerwca

Apple i Nokia podpisali długoterminową umowę licencyjną, która zapewni Apple dostęp do opatentowanych wynalazków firmy Nokia w zakresie 5G i innych technologii. Informację ogłosiła oficjalnie Nokia.

Obie firmy miały wcześniejszą umowę licencyjną, która miała wygasnąć z końcem 2023 roku. Nowa umowa przedłuży istniejącą. Nokia i Apple nie ogłosili warunków umowy, ale Nokia na pewno będzie otrzymywać od Apple profity związane ze współpracy.

Nokia posiada ponad 20 000 patentów, w tym 5500 związanych z technologią 5G. Nokia oferuje swoje patenty na uczciwych, rozsądnych i niedyskryminujących warunkach (FRAND), ponieważ wiele z nich uważa się za niezbędne. Oznacza to, że firmy mogą licencjonować technologie Nokii za rozsądną cenę, ale czasem dochodzi do sporów co do definicji rozsądku.

W 2017 roku Apple i Nokia zawarły nową umowę licencyjną dotyczącą patentów w następstwie gorącego sporu prawnego, a umowa z 2017 roku miała wygasnąć w 2023 roku. Przychody związane z ostatnią umową Nokii i Apple zostaną odzwierciedlone w zyskach Nokii za I kwartał 2024 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx