wtorek, 18 czerwca

Teufel prezentuje STEREO L 2. Są to aktywne, trójdrożne kolumny, które komunikują się między sobą bezprzewodowo. Głośniki łączą w sobie minimalistyczna stylistykę z obsługą nowoczesnych technologii bezprzewodowych, takich jak AirPlay 2, Chromecast czy Spotify Connect.

Kluczowe cechy STEREO L 2

  • Aktywne, trójdrożne kolumny podłogowe
  • Bezprzewodowa komunikacja między kolumnami
  • Połączenie bezprzewodowe przez Bluetooth lub Wi-Fi
  • Połączenie przewodowe przez Ethernet, TOSLINK albo Stereo Cinch
  • Wsparcie dla Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Spotify Connect oraz radia internetowego TuneIn
  • Wzmacniacze klasy D o łącznej mocy 190 W RMS w każdej z kolumn
  • Głośnik wysokotonowy oraz średniotonowy zintegrowane w obudowie współosiowej
  • Sterowanie za pomocą panelu dotykowego oraz z poziomu aplikacji Teufel Home
  • Korpusy kolumn wykonane z drewna z certyfikatem FCS, a osłony membran wyprodukowane z włókna tekstylnego z recyclingu
  • Biała lub czarna wersja kolorystyczna

Wszechstronny streaming

Dzięki wsparciu Apple Airplay 2 i Google Chromecast, wszystkie popularne smartfony i tablety mogą przesyłać strumieniowo muzykę do kolumn STEREO L 2. Oba systemy umożliwiają łatwy streaming dźwięku do wielu pomieszczeń w połączeniu z kompatybilnymi głośnikami, takimi jak Teufel MOTIV HOME czy Teufel STEREO M 2. Oprócz tego kolumny mogą odtwarzać muzykę bezpośrednio z aplikacji Spotify i odbierać tysiące stacji radiowych za pośrednictwem radia internetowego TuneIn.

Do integracji głośników z siecią domową oprócz Wi-Fi można wykorzystać przewód sieciowy. Dostępny jest też Bluetooth, który pozwala przesyłać dźwięk z dowolnej aplikacji. Bluetooth jest również praktyczny w przypadku, gdy goście chcą mieć kontrolę nad muzyką, ale nie otrzymali dostępu do sieci domowej.

Hi-Fi i hi-tech

Teufel STEREO L 2 są kolumnami podłogowymi. Tego typu głośniki pozwalają na skuteczne nagłośnienie sporego pomieszczenia. Ze względu na gabaryty jest w nich wystarczająco dużo miejsca dla dedykowanych głośników wysokotonowych, średniotonowych i niskotonowych. Cechą szczególną STEREO L 2 jest to, że głośnik średniotonowy i wysokotonowy zostały połączone w jeden element – tak zwaną obudowę koaksjalną (współosiową). Głośnik wysokotonowy znajduje się w środku przetwornika średniotonowego w górnej części kolumny. Taki układ gwarantuje, że prawie wszystkie częstotliwości, które mogą być rozpoznane przez ludzkie ucho, mają to samo pochodzenie przestrzenne. Tak punktowe źródło dźwięku umożliwia kolumnom STEREO L 2 uzyskanie bardziej realistycznej i precyzyjnej reprodukcji dźwięku, niż byłoby to możliwe w przypadku oddzielnie rozmieszczonych głośników wysokotonowych. Z kolei za reprodukcję tonów niskich odpowiadają trzy masywne membrany.

W każdej kolumnie znajdują się trzy wzmacniacze Klasy D o łącznej mocy wyjściowej 190 W RMS. Oznacza to, że każdy głośnik wymaga podłączenia do zasilania. Dzięki komunikacji bezprzewodowej kolumny nie są połączone kablem. Pozwala to na stworzenie estetycznej konfiguracji bez potrzeby ukrywania przewodu.

STEREO L 2 prezentują się jednocześnie minimalistycznie i elegancko. Ich korpusy wykonano z drewna, które otrzymało certyfikat FCS (Forest Stewardship Council). Oznacza to, że zostało one pozyskane w sposób zrównoważony. Kolumny są dostępne w kolorze czarnym lub białym.

Wygodna kontrola

STEREO L 2 można skonfigurować za pomocą bezpłatnej aplikacji Teufel Home. Oprogramowanie oferuje trójpasmowy korektor, kontrolę balansu oraz trybu czuwania i automatycznego wyłączania.

Drugim sposobem sterowania zestawem jest panel dotykowy wbudowany w górną część jednego z głośników. Dzięki czujnikowi zbliżeniowemu podświetla się on tylko wtedy, gdy zbliży się do niego dłoń, nie przeszkadzając iluminacją, gdy nie jest wykorzystywany. Z poziomu panelu użytkownik steruje odtwarzaniem, głośnością i wyborem źródła dźwięku. Ponadto do wykorzystania są jeszcze trzy przyciski, które można zaprogramować według indywidualnych preferencji, np. przypisać do stacji radiowej TuneIn lub muzyki ze Spotify.

Jedną z opcji aplikacji Teufel Home jest możliwość konfiguracji, która kolumna jest prawa, a która lewa. Dzięki temu głośnik z panelem sterującym można dogodnie umiejscowić.

Cena i dostępność

Kolumny podłogowe Teufel STEREO L 2 są już dostępne na stronie teufelaudio.pl za 9 199 zł.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx