sobota, 2 marca

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple pracuje nad 15-calowym MacBookiem Air, który mógłby zostać wydany już wiosną przyszłego roku. 15-calowy MacBook Air byłby zbliżony rozmiarem do 16-calowego MacBooka Pro z większym ekranem i byłby największym dotychczasowym MacBookiem Air.

Obecny MacBook Air 2022 ma największy wyświetlacz, jaki Apple do tej pory wypuścił, o przekątnej 13,6 cala. 15-calowy MacBook Air miałby taki sam wygląd jak obecny model 13,6-calowy, który wyeliminował zwężającą się obudowę charakterystyczną dla modelu Air przez wiele lat.

Oprócz 15-calowego MacBook Air, Apple pracuje również nad mniejszym, 12-calowym komputerem, chociaż nazewnictwo mniejszego urządzenia jest nieznane. Apple nie oferował 12-calowego notebooka od czasu 12-calowego MacBooka Retina, który został wycofany z produkcji.

15-calowy MacBook Air mógłby zostać wydany na początku 2023 roku podczas planowanej wiosennej konferencji, a 12-calowy MacBook może pojawić się pod koniec 2023 roku lub na początku 2024 roku.

Trwają prace nad zaawansowanymi modelami MacBooka Pro wyposażonymi w układy M2 Pro i M2 Max, które mogą zostać wprowadzone na rynek pod koniec 2022 roku, chociaż Gurman ostrzega, że data premiery może zostać przesunięta do 2023 roku.

Chip ‌M2‌ Max będzie wyposażony w 12-rdzeniowy procesor i maksymalnie 38-rdzeniowy procesor graficzny, w porównaniu z 10-rdzeniowym procesorem i 32-rdzeniowym procesorem graficznym w obecnym M1 Max. Apple już teraz opracowuje chipy M3 dla urządzeń, które pojawią się w dalszej przyszłości.

Wreszcie, Apple opracowuje nowe 11- i 12,9-calowe modele iPada Pro, które mają również korzystać z chipów serii M, a nowe iPady są zaplanowane jeszcze na ten rok.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx