sobota, 20 kwietnia

Fabrycznie zapakowany, pierwszy iPhone z 2007 roku trafił na aukcję, która właśnie się rozpoczęła. Oczekuje się, że jego finalna cena może osiągnąć nawet 100 000 dolarów.

Choć to nie pierwszy raz kiedy pierwszy model iPhone’a trafia na aukcję to jednak jego wyjątkowość polega na tym, że jest to pierwszy model z pamięcią GB pamięci zamiast 8 GB.

Jak wyjaśnia serwis aukcyjny LCG Auctions, iPhone w momencie wprowadzenia na rynek 16 lat temu był sprzedawany z 4 GB lub 8 GB pamięci. Model 8 GB był znacznie bardziej popularny, co skłoniło Apple do zaprzestania produkcji modelu 4 GB po zaledwie kilku miesiącach na korzyść większej pojemności 16 GB.

Ponieważ oryginalny iPhone o pojemności 4 GB był dostępny tylko przez ograniczony czas, jest to najrzadszy z modeli iPhone’a pierwszej generacji. „Biorąc pod uwagę naszą ostatnią rekordową sprzedaż i fakt, że model 4 GB jest prawdopodobnie 20 razy rzadszy niż wersja 8 GB, nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby ustanowił nowy rekord ceny sprzedaży” — powiedział Mark Montero, założyciel LCG Auctions.

Według LCG Auctions właścicielem tego iPhone’a jest jeden z inżynierów ówczesnego zespołu pracującego przy tym modelu, a sam telefon jest sprzedawany z listem świadczącym o jego pochodzeniu. Model 4 GB był sprzedawany w sklepach za 499 dolarów, a 8 GB kosztował 599 dolarów.

Tylko w tym roku oryginalny iPhone o pojemności 8 GB został sprzedany w lutym za 63 000 dolarów, podczas gdy drugi zapieczętowany oryginalny iPhone z 8 GB pamięci został sprzedany za 54 000 dolarów w marcu.

LCG Auctions sprzedaje również pierwszego iPhone’a o pojemności 8 GB i pierwszego iPhone’a o pojemności 16 GB, oba fabrycznie zapakowane. Aukcje rozpoczną się 30 czerwca i potrwają do 16 lipca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx