wtorek, 25 czerwca

Mark Gurman z Bloomberga poinformował w czwartek, że Apple rozważa wprowadzenie na rynek całkowicie nowego, 12-calowego notebooka pod koniec 2023 roku lub na początku 2024 roku. Gurman nie był pewny, czy 12-calowy model będzie słabszym MacBookiem, czy też modelem wyższym – potencjalnie w linii MacBooka Pro.

Nawiązując do tej informacji użytkownik Twittera „Majin Bu” poinformował, że model będzie nowym 12-calowym MacBookiem Pro, który może być wyposażony w układy Apple M2 Pro i M2 Max nowej generacji. W przypadku MacBooka Pro, Gurman powiedział, że M2 Max będzie zawierał 12-rdzeniowy procesor CPU i maksymalnie 38-rdzeniowy procesor GPU, podczas gdy M1 Max będzie maksymalnie wyposażony w 10-rdzeniowy procesor CPU i 32-rdzeniowy procesor graficzny.

 


 

Apple wypuścił w przeszłości zarówno niższe, jak i wyższej klasy 12-calowe notebooki. Modelem z niższej półki był wprowadzony przez Apple w 2015 roku ultracienki, 12-calowy MacBook, jednak notebook został wycofany z produkcji w 2019 roku. Modelem z wyższej półki był oferowany w połowie roku 2000 12-calowy PowerBook G4, który był poprzednikiem pierwszego MacBooka Pro.

Majin Bu ma na swoim koncie nietrafione doniesienia związane z plotkami o Apple, ale ostatnio zyskał pewną wiarygodność po tym, jak napisał na Twitterze, że Apple pracuje nad nowym, 14,1-calowym iPadem Pro. Plotka ta została od tego czasu poparta przez bardzo niezawodnego konsultanta branży wyświetlaczy Rossa Younga, który napisał na Twitterze, że jego źródła w łańcuchu dostaw potwierdziły, że Apple rzeczywiście planuje nowego, 14,1-calowego iPada Pro  z wyświetlaczem mini-LED, który może zostać wprowadzony na rynek w 2023 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx