niedziela, 13 października

iphone-7-procesor

AirPods4

Po tym jak pierwsze iPhone’y 7 i iPhone’y 7 Plus zaczęły trafiać do pierwszej grupy klientów, kilka użytkowników zauważyło coś, co nazwali „syczącym” dźwiękiem emanującym z tyłu urządzenia, na którym znajduje się logo firmy Apple. Pierwsze doniesienia o tym zjawisku pojawiły się w piątek, ale zyskały szerszy rozgłos po tym jak Stephen Hackett zamieścił o tym wpis na Twitterze dodając film z tymi odgłosami wyraźnie słyszalnymi na jego iPhone’ie, podczas zwiększonej pracy urządzenia.

Kiedy Hackett zgłosił sprawę do AppleCare, kazano mu przynieść iPhone’a do sklepu detalicznego Apple, aby wymienić go na inny egzemplarz, choć biorąc pod uwagę niskie zapasy prawie wszystkich modeli iPhone’a 7, to rozwiązanie w tym momencie nie jest szczególnie pomocne. Nadal nie wiadomo, czy hałas może pojawiać się na wszystkich wersji urządzenia, czy jest to po prostu „wadliwa partia „.

Po tweecie Hacketta coraz więcej użytkowników iPhone’a 7 zgłasza się z problemem i potwierdza jego historię. Na licznych forach wspomina się o „szumie” i „statycznym” dźwięku pochodzącym z tyłu iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus już od piątku po południu.

Pomimo tego, że problem w trakcie weekendu zyskał wielki rozgłos, niektóre serwisy próbowały go wywołać na swoich urządzeniach ale bezskutecznie. Korzystając z oprogramowania do testów wydajności 3D Mark „Ice Storm Extreme” Engadget skończył swoje testy podsumowaniem, że ich 4,7-calowy iPhone 7 nie wydaje żadnych dźwięków. Wielu użytkowników ma teorię, że kwestia dźwięku może „wynikać z kwestii produkcyjnych”. Inni twierdzą, że każdy procesor czy to w iPhone’ie czy innym smartfonie zmuszony do zwiększonej wydajności będzie wydawał dodatkowe dźwięki.

Dopóki jednak Apple nie zajmie swojego stanowiska w sprawie, dotknięci problemem użytkownicy albo muszą sobie radzić z hałasem, albo próbować uzyskać nowe urządzenie, które potencjalnie może wydawać ten sam dźwięk.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maurycy
Maurycy
8 lat temu

Angielski termin „static” odnoszący się do zakłóceń nie tłumaczy się na język polski jako „statyczny”. Angielskie pojęcie static odnosi się do szumu atmosferycznego, głównie spowodowanego wyładowaniami elektrycznymi. Na dawnych telewizorach analogowych obserwowaliśmy to zjawisko jako „śnieg” na ekranie i szum w głośnikach w momencie gdy nastrajaliśmy odbiornik na niezajęte przez nadajniki pasma.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx