sobota, 25 maja

Dokładnie 10 lat temu Steve Jobs zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego zbudowanej przez siebie firmy i oficjalnie mianował Tima Cooka nowym dyrektorem generalnym Apple. Dwa miesiące później Steve Jobs zmarł, a przyszłość Apple pozostała wyłącznie w rękach Tima Cooka.

Tim Cook‌ przejął Apple w czasie gdy Steve Jobs walczył z rakiem trzustki, a przyszłość firmy wydawała się niepewna. Po przejęciu firmy przez Tima Cooka wiele osób zadawało sobie pytanie, czy Cook będzie kontynuował działania Jobsa, czy też stworzy nową wizję przyszłości Apple.

Dzień po tym, jak został dyrektorem generalnym, Cook wysłał list do pracowników Apple, obiecując, że pomimo tego, że Jobs nie jest już na czele, Apple „nie zmieni się”.

Pierwszym urządzeniem, które zaprezentował Tim Cook jako dyrektor generalny był iPhone 4S w 2011 roku, który został ogłoszony dzień przed śmiercią Jobsa. Jobs nadzorował rozwój tego urządzenia, ale był to pierwszy iPhone, który został wypuszczony pod władzami Tima Cooka.

iphone-4s

Pierwszym iPhone’em, który trafił na rynek pod pełnym nadzorem Tima Cooka, był iPhone 5 w 2012 roku. iPhone 5 stanowił sporą zmianę w historii iPhone’a, ponieważ po raz pierwszy od czasu iPhone’a 4 w 2010 roku urządzenie zostało znacząco zmienione. IPhone 5 miał zupełnie nową, smukłą konstrukcję i był pierwszym iPhone’em z większym wyświetlaczem.

Dwa lata później Tim Cook zaprezentował światu pod słynnym hasłem Jobsa „One more thing” całkowicie nowy produkt jakim był Apple Watch. Produkt był całkowitą nowością, która trafiła na rynek pod władzą Cooka i był pierwszą całkowicie nowym produktem wprowadzonym po śmierci Steve’a Jobsa. Na kolejną wielką prezentację musieliśmy czekać do 2017 roku kiedy to przypadała dziesiąta rocznica pierwszego iPhone’a. Z tej specjalnej okazji Apple wypuścił iPhone‌ X, który był kolejnym krokiem milowym w wyglądzie iPhone’a.

iPhone x

W następnych latach Apple pod rządami Cooka firma wypuszczała kolejne całkowicie nowe produkty i usługi stając się pierwszą na świecie firmą wartą bilion dolarów. Patrząc w przyszłość, Cook powiedział, że nie spodziewa się pozostać dyrektorem generalnym Apple przez następne dziesięć lat, ale jego wpływ na firmę z pewnością jeszcze się nie skończył.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx