niedziela, 14 kwietnia

Steve Jobs zrezygnował z funkcji CEO firmy Apple w piśmie do zarządu Apple w DirectorsIn, pozostanie jednak szefem zarządu. Jego miejsce ma zająć Tim Cook. Wniosek musi zostać zatwierdzony przez zarząd, co już jest jednak pewne.

Steve był na swoim trzecim zwolnieniu lekarskim od stycznia tego roku. 56-letni Steve Jobs od wielu lat choruje na raka. W 2004 roku Jobs poddał się operacji usunięcia nowotworu trzustki. Już wtedy podczas jego nieobecności firmą Apple zarządzał Tim Cook.

W oficjalnym pismie do Zarządu pisze:

Zawsze mówiłem, że jeśli kiedykolwiek przyjdzie dzień, kiedy już nie będę mógł spełniać swoich obowiązków i oczekiwań jako dyrektor generalny Apple, będę pierwszym, który Was o tym poinformuje. Niestety, ten dzień nadszedł. Składam dymisję z funkcji prezesa firmy Apple. Chciałbym, jeżeli Zarząd uzna za stosowne, pozostać prezesem Zarządu, dyrektorem i pracownikiem Apple.

Jako mojego następcę rekomenduje i zdecydowanie polecam, osobę realizującą nasz wspólny plan sukcesu – Tima Cook’a powołując go na dyrektora generalnego Apple.

Wierzę, że najbardziej świetlane i innowacyjne dni są przed nim. I patrze w przyszłość, przyczyniając się do jego sukcesu w nowej roli.

Przez lata w Apple zdobyłem kilku najlepszych przyjaciół mojego życia i dziękuję wszystkim za wiele lat które byli w stanie ze mną współpracować.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Applemaniak
Applemaniak
12 lat temu

Zdrowia życzymy!!

człowiek
człowiek
12 lat temu

Nastepny Bil Gej -.-

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx