czwartek, 25 kwietnia

Nadchodzący 14-calowy MacBook Pro będzie droższy od obecnego 13-calowego MacBooka Pro, a oba modele 14- i 16-calowe będą oferować tę samą wydajność. Taką informację podało dziś znane źródło przecieków na Twitterze „Dylandkt”.

Z tweeta dowiadujmy się, że oba nadchodzące modele MacBooka Pro, które mają być dostępne w rozmiarach 14 i 16 cali, będą charakteryzować się taką samą wydajnością przede wszystkim ze względu na zawarty w nich ten sam chip „M1X”.

Obecnie 16-calowy MacBook Pro oferuje znacznie lepszą wydajność w porównaniu z 13-calowymi modelami dzięki mocniejszym chipom Intela i lepszej termice, więc wyrównanie parametrów modeli w obu rozmiarach może być miłą niespodzianką dla wielbicieli mniejszych i bardziej przenośnych modeli.

Ponadto 14-calowy MacBook Pro będzie odczuwalnie droższy od obecnego 13-calowego MacBooka Pro. Dylandkt wyjaśnił, że dotyczy to porównania do podstawowego 13-calowego modelu MacBook Pro z chipem M1, którego ceny zaczynają się od 6 699 złotych. Cena 14-calowego MacBooka Pro będzie zbliżona do ceny obecnych wyższych modeli 13-calowych, które mają być nim zastąpione. Będzie zatem znacznie bardziej zbliżona do 16-calowego modelu ze względu na ich podobne parametry, zestaw funkcji i wydajność.

Obecny 13-calowy MacBook Pro z wyższej półki, wciąż wyposażony w układy Intela, zaczyna się od 9 899 złotych. Podstawowa konfiguracja z 1 TB pamięci jest dostępna za 10 899 złotych. Obecny 16-calowy MacBook Pro, w przypadku którego nie oczekuje się wzrostu cen, zaczyna się od 11 999 złotych. Oznacza to, że 14-calowy MacBook Pro może być wyceniony w okolicach 10 tysięcy złotych.

Dylandkt poprawnie przewidział szczegóły dotyczące wielu premier produktów Apple. Już w listopadzie 2020 roku Dylandkt stwierdził, że iPad Pro nowej generacji będzie wyposażony w układ M1. To było pięć miesięcy przed pojawieniem się urządzenia. Przed premierą 24-calowego iMaca na początku tego roku Dylandkt prawidłowo przewidział, że nowy, przeprojektowany iMac zastąpi tylko mniejszy, podstawowy model i będzie wyposażony w chip M1 zamiast M1X.

Oczekuje się, że nowe modele MacBooka Pro zadebiutują około października, oferując nowy wygląd, jaśniejsze wyświetlacze o wyższym kontraście, ulepszoną kamerę internetową, klawisze funkcyjne bez paska dotykowego Touch Bar, więcej portów i złącze MagSafe do ładowania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dylan
Dylan
2 lat temu

Dobre brednie z ta cena 14..

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx