środa, 17 kwietnia

Podczas dzisiejszej konferencji w Cupertino Phil Schiller oficjalnie pokazał nowego iPhone’a 4S. Jak powszechnie oczekiwano iPhone 4S wygląda dokładnie jak istniejący model iPhone 4. Jednak to co go różni od poprzednika to jego wnętrze.

IPhone 4S jest zasilany przez dwurdzeniowy procesor A5 firmy Apple, co pozwoli obsługę grafiki do 7 razy szybciej. Aby zademonstrować możliwości graficzne 4S, Apple zaprasiło na scenę firmę Epic Games która zaprezentowała demo gry Infinity Blade 2 dostępnej od 1 grudnia. Mimo swojej szybkości i dwurdzeniowej grafiki, Apple gwarantuje 8 godzin rozmowy w trybie 3G, 6 godzin przeglądania stron internetowych w 3G i do 10 godzin video/40 godzin słuchania muzyki.

IPhone 4S jest wyposażony w nowy system bezprzewodowy. Pobieranie jest szybsze niż w 3G i osiąga maksymalną prędkość  14.4Mbps. IPhone 4S jak zapowiadano będzie telefonem obsługującym zarówno technologię GSM jak i CDMA w jednym urządzeniu. Ze względu na tą funkcjonalność przeprojektowano i zaktualizowano antenę.

Aparat iPhone’a 4S został wzmocniony i posiada 8 megapikselową matrycę. Zdjęcia robione są w rozdzielczości 3264 x 2448 pikseli. To o 60% więcej pikseli, niż w starym iPhone’ie. Aparat ma dodatkową funkcję doświetlania tła, która pozwoli zebrać o 73% więcej światła. Nowy Image Signal Processor zaprojektowany przez Apple umożliwi także detekcję twarzy i o 26 % lepszy balans bieli. Apple porównał aparat 4S z aparatami innych telefonów i okazało się, że iPhone 4S robi pierwsze zdjęcie w sekundę, a drugie już w 0,5 sekundy. Apple zareklamował aparat 4S jako „technologię produkującą piękne zdjęcia, które mogą być również wykorzystywane do fotografii makro”, jeśli użytkownik będzie sobie tego życzył.

IPhone 4S nagrywa wideo w rozdzielczości 1080p, wraz ze stabilizacją obrazu i czasową redukcją szumów. Ponieważ 4S jest bardziej wydajny niż stary iPhone 4, Apple uruchomił funkcję AirPlay Mirroring do pokazywania zawartości wyświetlacza jak i wideo do Apple TV.

Jedną z ważniejszych nowości jaką zobaczymy w 4S jest funkcja obsługi głosowej Siri. Dużo się mówiło o tej rewolucyjnej funkcjonalności, która pozwoli sterować wszystkimi funkcjami telefonu za pomocą głosu. Dokładniejszemu działaniu tej funkcji przyjrzymy się w osobnym artykule.

IPhone 4S będzie dostępny w trzech pojemnościach: 16 GB, 32 GB i 64 GB i będzie dostępny w dwóch kolorach: czarnym i białym.

Poniżej porównanie nowego iPhone’a 4S do wersji poprzedniej:

 

Oficjalny materiał wideo prezentujący nowego iPhone’a 4

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
12 lat temu

Aparat foto pierwsza klasa brawa dla Apple 😉

Marcin
Marcin
12 lat temu

no mnie jednak najbardziej zachwyca Sari. To funkcjonalność, którą ciężko będzie przebić konkurencji

Majkel Dzordan
Majkel Dzordan
12 lat temu

Nice blog, thanks for sharing 🙂

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx