wtorek, 27 lutego

Apple oficjalnie stał się jedyną na świecie spółką giełdową wartą bilion dolarów. Cena akcji amerykańskiego koncernu osiągnęła w czwartek 207,05 dolarów, co przełożyło się na łącznie bilionową wycenę.

Apple już siódmy rok z rzędu jest najwyżej wycenianą giełdową spółką na świecie. Od giełdowego debiutu w 1980 roku wartość akcji Apple poszła w górę o ponad 50 tysięcy procent.

Akcje Apple wzrosły o ponad osiem procent od czasu zamknięcia giełdy we wtorek, po rekordowych wynikach finansowych za drugi kwartał kalendarzowy. Apple ustanowiło nowy rekord, osiągając dochody w wysokości 53,3 miliarda dolarów, z łatwością wyprzedzając oczekiwania Wall Street i znów pojawiły się głosy, że iPhone X musi sprzedawać się całkiem dobrze.

Ten kolejny kamień milowy jest świadectwem siły firmy Apple, która od wielu lat jest najcenniejszą firmą na świecie. Poza 2016 rokiem, który był odstający od tej tendencji, Apple stale zwiększa swoje dochody i zyski od 2003 roku, napędzany ogromną popularnością produktów takich jak iPhone i iPad.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] gigant technologiczny stał się pierwszą publiczną firmą w Stanach Zjednoczonych, która osiągnęła pułap 1 biliona dolarów po tym, jak cena akcji wyniosła 207,05 dolarów za akcję. Wzrost ten pozwolił firmie osiągnąć […]

trackback
3 lat temu

[…] a Amazon i Microsoft również przekroczyły ten poziom. Apple był także pierwszym, który osiągnął 1 bilion dolarów nieco ponad dwa lata […]

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx