niedziela, 21 kwietnia

Microsoft nie planuje obecnie wypuszczania aplikacji Xbox Cloud Gaming na iOS, ponieważ nie ma w niej możliwości monetyzacji, powiedział dyrektor generalny Microsoft Gaming Phil Spencer w wywiadzie dla The Verge.

Zapytany, czy ostatnie zmiany w ekosystemie aplikacji Apple w Unii Europejskiej stwarzają „miejsce” dla gier Xbox Cloud Gaming na iOS, Spencer odpowiedział, że problemem jest monetyzacja, oraz że ustawa o rynkach cyfrowych wymuszająca zmiany w Apple „nie idzie wystarczająco daleko, aby otworzyć drzwi konkurencji”.

Będziemy nadal współpracować z organami regulacyjnymi oraz Apple i Google, aby stworzyć przestrzeń dla alternatywnych witryn sklepowych. Jestem wielkim fanem działania systemu Windows. Masz na nim sklep Microsoft Store, masz Steam, masz Epic Games Store i masz GOG. Masz alternatywy i myślę, że alternatywne sposoby kupowania rzeczy tworzą dobro dla konsumentów i twórców. Myślę, że największa platforma dla graczy, czyli mobilna, powinna mieć to samo.

Spencer stwierdził, że wcześniejsze komentarze Sarah Bond, prezes Xboxa, były „słuszne”. W styczniu Bond stwierdziła, że polityka Apple to „krok w złym kierunku”. Według Spencera, Microsoft planuje kontynuować współpracę z organami regulacyjnymi, aby „stworzyć przestrzeń dla alternatywnych witryn sklepowych”.

Ustawa o rynkach cyfrowych w Unii Europejskiej wymaga od Apple umożliwienia istnienia alternatywnych sklepów z aplikacjami i alternatywnych metod płatności. Jednak Apple wymaga od deweloperów, którzy zdecydują się korzystać z alternatywnego sklepu z aplikacjami, wyrażenia zgody na nowe warunki handlowe obejmujące opłatę za rozwój oprogramowania podstawowego w wysokości 0,50 euro na użytkownika. Firmy takie jak Spotify i Epic Games skrytykowały wdrożenie przez Apple wymagań DMA. Dyrektor generalny Spotify, Daniel Ek, powiedział, że plan Apple to „kompletna i totalna farsa”, natomiast dyrektor generalny Epic Games Tim Sweeney powiedział, że zmiany Apple to „nowy, przebiegły przypadek złośliwej zgodności”.

Oprócz zmian w Unii Europejskiej w ramach DMA, Apple zmienił także zasady App Store dotyczące aplikacji z grami w chmurze. Apple umożliwia teraz wprowadzanie do App Store na całym świecie aplikacji strumieniującej gry, dzięki czemu aplikacje mogą oferować wybór wielu gier z poziomu jednej aplikacji. Wcześniej usługi gier w chmurze były dostępne wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx