niedziela, 21 kwietnia

Jak podaje koreańska gazeta The Elec, Samsung przygotowuje się do dołączenia do łańcucha dostaw wyświetlaczy OLED do przyszłych modeli MacBooków Apple.

Plotki o planach Apple dotyczących przejścia z technologii wyświetlaczy mini-LED i LCD na OLED w MacBookach Pro i MacBookach Air krążą od kilku lat. Z najnowszego raportu wynika, że Samsung buduje obecnie linię do produkcji paneli OLED ósmej generacji, której zadaniem będzie dostarczanie Apple wyświetlaczy OLED do przyszłych modeli MacBooków. Panele z linii produkcyjnej trafią do nowych modeli MacBooków dopiero w 2027 roku – dodaje The Elec.

Pod koniec ubiegłego roku ETNews poinformował, że Apple planuje wprowadzić technologię wyświetlaczy OLED do dziewięciu nowych urządzeń do 2027 roku, zaczynając od dwóch nowych modeli iPada Pro w marcu. Następnie oczekuje się, że firma skupi się na 16-calowym MacBooku Pro OLED w 2025 roku, a następnie wprowadzi na rynek nowe 14-calowe MacBooki Pro, 13- i 15-calowe ‌MacBooki Air‌, 10,9-calowego iPada Air i 8,7-calowego iPada mini z wyświetlaczami OLED w następnym roku. W rezultacie raport The Elec zdaje się sugerować, że panele z nowej linii produkcyjnej nie zostaną zastosowane w pierwszej fali MacBooków OLED w 2025 roku. W 2027 roku Apple ma wprowadzić OLED do zapowiadanego 12,9-calowego modelu iPada Air.

Zaletami wyświetlaczy OLED są zwiększona jasność, wyższy współczynnik kontrastu, większa dokładność kolorów i mniejsze zużycie energii w porównaniu do istniejących modeli z wyświetlaczami LCD. Panele OLED są również cieńsze i lżejsze niż wyświetlacze LCD. Apple używa już wyświetlaczy OLED we wszystkich modelach iPhone’a i Apple Watch, z wyjątkiem iPhone’a SE.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx