poniedziałek, 27 maja

Główny partner Apple, firma Foxconn, ma linie produkcyjne iPhonów poza Chinami również w kilku innych miejscach na świecie takich jak Brazylia i Indie. Produkcja w Chinach wciąż pozostaje najważniejsza, jeśli chodzi o światowe dostawy iPhone’ów.

Wygląda jednak na to, że w tym roku Apple rozpocznie produkcję iPhone’a 14 jednocześnie w dwóch fabrykach: w Indiach i Chinach. Wiarygodny analityk Apple, Ming-Chi Kuo ujawnił, że przynajmniej jeden z nowych modeli iPhone’a 14 będzie produkowany w Indiach w tym samym czasie, co w Chinach. Jeśli to prawda, będzie to pierwszy raz, kiedy produkcja iPhone’a nowej generacji rozpocznie się w innym kraju jednocześnie z Chinami.

Jak zauważył Kuo, w normalnych sytuacjach produkcja nowego iPhone’a poza Chinami zaczyna się zwykle kilka miesięcy później. Na przykład Foxconn rozpoczął montaż iPhone’a 13 w Indiach w kwietniu tego roku, podczas gdy produkcja w Brazylii rozpoczęła się kilka tygodni później.

Oczywiście produkcja iPhone’a w innych krajach nie ma na celu zaspokojenia globalnego popytu, a obsługę lokalnych rynków. Według Kuo, moce produkcyjne iPhone’a 14 w Indiach nie wystarczą, aby w krótkim czasie wypełnić lukę spowodowaną wyzwaniami produkcyjnymi w Chinach, ale nadal jest to „ważny element dla Apple”, jeśli chodzi o rozszerzenie produkcji iPhone’a na inne miejsca.

Analityk podkreśla, że decyzja Apple o przyspieszeniu produkcji iPhone’a 14 w Indiach wynika z geopolitycznego wpływu na łańcuch dostaw firmy.

Produkcja iPhone’a 14 już napotykała na pierwsze opóźnienia z powodu niedoborów komponentów i lockdownu oraz drobnych problemów z jakością. Zwiększając produkcję iPhone’ów w Indiach, a potencjalnie także w Brazylii, Apple może powoli zmniejszać swoją zależność od Chin – choć będzie to dość trudne do osiągnięcia.

Jednak pomimo tych wszystkich niepowodzeń analitycy nadal wierzą, że Apple zaprezentuje nowe iPhone’y w przyszłym miesiącu. Krążą również pogłoski, że firma po raz pierwszy wprowadzi Apple Watch nowej generacji z modelem Pro i przeprojektowanego, podstawowego iPada z portem USB-C i 5G.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx