sobota, 2 marca

Jak donosi Business Insider Apple usunął aplikację, która przedostała się do App Store i oszukiwała reklamodawców Facebooka umożliwiając hakerom wykorzystywanie budżetów reklamowych reklamodawców do uruchamiania potencjalnie złośliwych reklam na platformach Facebooka.

Aplikacja zajmowała dość wysokie pozycje w App Store podczas wyszukiwania oficjalnego „Menedżera reklam Facebooka”, aplikacji używanej przez reklamodawców do kontrolowania reklam wyświetlanych na platformie Facebook. Aplikacja prezentowała się jako legalny menedżer reklam dla Facebooka, ale w rzeczywistości była backdoorem, który pozwalał hakerom uzyskać dostęp do konta. Jeden z pracowników agencji reklamowej powiedział Insiderowi, że zostali zablokowani ze swojego konta w ciągu zaledwie 10 minut od pobrania i zalogowania się do aplikacji ze sklepu App Store.

Apple powiedział, że aplikacja została pierwotnie przesłana do App Store jako prosty menedżer dokumentów bez powiązań z platformą Facebook. Apple stwierdził w oświadczeniu dla Insidera, że aplikacja stała się złośliwa po tym, jak została zatwierdzona na platformie firmy. Facebook zgłosił aplikację jako podejrzaną do Apple w połowie lipca, ale dopiero po prośbie Insidera o komentarz aplikacja została usunięta z platformy.

Apple przy każdej okazji potwierdza, że App Store jest „bezpiecznym i zaufanym miejscem do odkrywania i pobierania aplikacji”, przy czym aplikacje są utrzymywane zgodnie z „najwyższymi standardami prywatności, bezpieczeństwa i treści”. Apple prześwietla wszystkie aplikacje przed udostępnieniem ich do pobrania w App Store. Według firmy, w zeszłym roku odrzucono z App Store ponad 250 000 aplikacji za naruszenie wytycznych dotyczących prywatności, a ponad milion aplikacji odrzucono ze względu na potencjalnie szkodliwą i niebezpieczną zawartość.

Pomimo wysiłków Apple, aplikacje oszustów pozostały problemem dla platformy. Badanie z zeszłego roku wykazało, że 2% z 1000 najlepszych płatnych aplikacji w App Store w tamtym czasie to aplikacje oszustów, które podobno zarobiły ponad 1 milion dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx