sobota, 20 kwietnia

Jak wynika z nowego raportu prace nad rozwojem co najmniej jednego modelu iPhone’a 14 są już opóźnione o trzy tygodnie z powodu chińskiego locdownu, co w najgorszym przypadku może wpłynąć na początkowe wielkości produkcji.

Według źródeł, które rozmawiały z Nikkei Asia, wpływ lockdownu jaki został wprowadzony pod koniec marca w Szanghaju i okolicach może mieć długotrwały wpływ na łańcuchy dostaw pomimo złagodzenia już obostrzeń.

Apple podobno powiedział dostawcom, aby przyspieszyli prace nad rozwojem produktu, aby nadrobić stracony czas, zanim opóźnienie wpłynie na typowy harmonogram produkcji, co może następnie wpłynąć na początkową wielkość produkcji serii iPhone 14.

Oczekuje się, że Apple wypuści w tym roku cztery nowe modele iPhone’a. Po słabszej sprzedaży iPhone’a 13 mini Apple zaoferuje większe rozmiary iPhone’a dla swoich flagowych urządzeń w roku 2022. Będą to 6,1-calowy iPhone 14, 6,1-calowy iPhone 14 Pro, 6,7-calowy iPhone 14 Max i 6,7-calowy iPhone 14 Pro‌ Max.

Nie jest jasne, na który dokładnie model bezpośrednio wpływają opóźnienia spowodowane lockdownem. Obecnie, według źródeł Nikkei, wszystkie cztery modele iPhone’a 14 znajdują się w fazie testów weryfikacyjnych (EVT). Zwykle wszystkie nowe modele iPhonów kończą EVT i przechodzą do etapu weryfikacji do końca czerwca.

Po fazie rozwoju nowych iPhone’ów, główni monterzy Apple Foxconn i Pegatron wejdą w fazę znaną jako wprowadzenie nowego produktu lub NPI, podczas której naszkicowany zostanie proces produkcyjny najnowszych urządzeń. Po NPI następuje kilka procesów weryfikacji przed rozpoczęciem masowej produkcji, zwykle około końca sierpnia.

Chiu Shih-fang, doświadczony analityk łańcucha dostaw z Taiwan Institute for Economic Research, powiedział Nikkei, że sytuacja może wpłynąć nie tylko na produkcję, ale także na rozwój nowych produktów. „Odbudowa łańcucha dostaw zajęłaby co najmniej jeden do dwóch miesięcy” – dodał Chiu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx