poniedziałek, 15 kwietnia

Apple i jego główny dostawca Foxconn produkują teraz iPhone 13 w Indiach, potwierdziła firma z Cupertino Reuterowi, sygnalizując ciągłe dążenie do dywersyfikacji swojego łańcucha dostaw produktów poza Chinami.

Indie stały się już miejscem produkcji kilku produktów Apple. W zeszłym roku firma rozpoczęła tam produkcję iPhone’a 12 i według Reutersa Apple planuje rozpocząć tam również produkcję iPada.

Apple skorzystał z kilku rządowych programów mających na celu zwiększenie lokalnej produkcji produktów, obniżenie kosztów i oferowanie możliwości zatrudnienia. Według agencji Reuters, Apple rozpoczął produkcję w Indiach z pierwszym iPhone’em SE w 2017 roku.

W 2020 roku Apple uruchomił swój sklep internetowy w Indiach, oferując klientom bezpośredni sposób zakupu produktów bezpośrednio od firmy bez konieczności korzystania z innych sprzedawców. Apple obiecał, że pierwszy sklep detaliczny zostanie otwarty w Indiach do końca 2021 roku, chociaż dotrzymanie tego terminu się nie udało i nie wiadomo jak szybko finalnie Apple Store zostanie otwarty w tym kraju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx