piątek, 29 marca

Były dyrektor ds. architektury systemów Mac w Apple, Jeff Wilcox, ogłosił w tym tygodniu, że odszedł z Apple, aby objąć nową rolę w firmie Intel. Jak zauważono na LinkedIn Wilcox był częścią zespołu Apple M1 i odegrał kluczową rolę w przejściu z chipów Intela na Apple SIlicon.

Profil Wilcoxa mówi, że „kierował przejściem” wszystkich komputerów Mac na Apple Silicon, a wcześniej opracował architekturę SoC i systemową dla koprocesora T2 używanego w komputerach Intel Mac. Kiedy Wilcox ogłosił odejście z Apple w grudniu, powiedział, że szuka nowej szansy i że jest dumny z tego, co osiągnął w Apple.

Wilcox spędził osiem lat pracując w Apple, a od tego tygodnia jest CTO Design Engineering Group w firmie Intel. Wilcox mówi, że będzie odpowiedzialny za architekturę wszystkich układów SoC dla wszystkich segmentów klientów Intela. Przed pracą dla Apple Wilcox pracował w Intelu, gdzie pracował jako główny inżynier ds. chipsetów PC, a wcześniej pracował w Magnum Semiconductor i Nvidia.

Zespołem Apple Silicon będzie teraz kierował Johny Srouji, wiceprezes Apple ds. technologii sprzętowych i nie jest jasne, czy odejście Wilcoxa będzie miało duży wpływ na dalszy rozwój chipów Apple Silicon. Apple jest na dobrej drodze do przejścia na własne chipy i oczekuje się, że zakończy je w 2022 roku, wprowadzając nowe komputery Mac Pro i iMac Pro, które będą posiadać te procesory.

Dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger, powiedział w październiku, że ma nadzieję na odzyskanie biznesu Apple w przyszłości poprzez stworzenie „lepszego chipa”, niż może wyprodukować Apple. Powiedział również, że planuje zapewnić, że produkty Intela będą „lepsze niż ich” i że Intel będzie miał bardziej otwarty i „żywszy” ekosystem. „Będę ciężko walczyć, aby wygrać interes Tima w tej dziedzinie” – powiedział.

Intel na początku tego tygodnia wprowadził nowy procesor Core i9 przeznaczony do laptopów, a firma twierdziła, że jest szybszy niż chip Apple M1 Max używany w 14- i 16-calowych modelach MacBook Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx