sobota, 24 lutego

Według danych opublikowanych przez IDC, komputery Mac odnotowały znaczący wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku, a ich dostawy wzrosły o 111,5% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Dane pokazują, że cała branża komputerów osobistych urosła z roku na rok, pomimo światowego kryzysu związanego z koronawirusem i niedoborów komponentów. W pierwszym kwartale tego roku Apple dostarczył około 6,7 miliona komputerów Mac, co stanowi 8% całego rynku. Zaledwie rok temu w tym samym okresie Apple dostarczył jedynie 3,2 miliona komputerów.

Inne firmy, takie jak Lenovo, HP i Dell, odnotowały w tym kwartale dwucyfrowy wzrost. Jednak Apple osiągnął największy wzrost. Ryan Reith, wiceprezes IDC Worldwide Mobile Device Tracker, mówi, że branża ucierpiała z powodu ciągłych niedoborów komponentów, ale przyszłość rysuje się pozytywnie.

Tak dobre wyniki Apple to na pewno zasługa nowym komputerów z procesorami Apple Silicon. W listopadzie Apple wypuścił trzy zupełnie nowe komputery Mac z własnym układem scalonym Apple. W nadchodzących miesiącach oczekuje się, że Apple zwiększy swoją przewagę w branży komputerów osobistych dzięki wprowadzeniu przeprojektowanych komputerów MacBook Pro, komputerów iMac i nie tylko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx