sobota, 13 kwietnia

Apple testuje wiele prototypów składanych iPhone’ów twierdzi Dylandkt, ale składany iPhone może nie pojawić się w najbliższej przyszłości, ponieważ Apple wciąż ma obawy związane z technologią składanych wyświetlaczy i rynkiem składanych smartfonów.

Na Twitterze Dylandkt informuje, że Apple pracuje nad możliwym przyszłym urządzeniem, ale technologia składanych wyświetlaczy nie jest wystarczająco zaawansowana i wciąż istnieje zbyt wiele „kompromisów”, z którymi trzeba sobie poradzić.

Apple zastanawia się również nad tym, czy składane smartfony nadal pozostaną popularne wśród konsumentów, czy też stały się chwilową modą i za kilka lat konsumenci uznają je za przestarzałe.

Przed wydaniem składanego iPhone’a, Apple chce mieć pewność, że składany projekt nie jest „regresją w stosunku do obecnego formatu iPhone’a, co może się rzeczywiście zdarzyć, jeśli wystąpią problemy z trwałością i jakością wyświetlacza ze względu na funkcję składania. Komentarze Dylandkta sugerują, że Apple nadal czeka i obserwuje podejście do technologii składanych smartfonów, ale niektóre inne plotki wskazują, że Apple może wypuścić składanego iPhone’a już w 2023 roku.

Analityk Apple Ming-Chi Kuo informował w maju 2021 roku, że Apple opracowuje składanego iPhone’a z 8-calowym elastycznym wyświetlaczem OLED QHD+, który ma zostać wydany w 2023 roku. 2023 to data „najwcześniejsza”, a 2024 jest bardziej prawdopodobną datą docelową. Bloomberg na początku 2021 roku informował, że Apple rozpoczął „wczesne prace” nad iPhonem ze składanym wyświetlaczem, co wskazuje, że pozostało kilka lat rozwoju.

Plotki o składanych iPhone’ach krążą od 2016 roku, a wcześniej słyszeliśmy doniesienia o różnych prototypach testowanych przez Apple. Samsung rzekomo dostarczył Apple próbki składanych wyświetlaczy do celów testowych, ale prace rozwojowe nie wyszły jeszcze poza sam wyświetlacz.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx