sobota, 13 kwietnia

Apple otwiera nowy ośrodek rozwojowy w Jerozolimie w Izraelu, aby opracowywać nowe chipy Apple Silicon dla przyszłych komputerów Mac.

Elad Wertheimer, odpowiedzialny za pozyskiwanie talentów pomocnych przy rozwoju procesorów Apple Silicon, ogłosił to w poście na LinkedIn. Według Wertheimera, placówka rozwojowa Apple będzie uczestniczyć w kilku flagowych projektach prowadzonych przez Izrael, z „przyszłymi procesorami dla komputerów Mac” na czele. Do nowej lokalizacji są już rekrutowani pierwsi Inżynierowie.

Apple prowadzi już dwa ośrodki badawczo-rozwojowe w Herzliya i Hajfie. Johny Srouji, starszy wiceprezes ds. technologii sprzętowych w Apple również pochodzi z Izraela i był odpowiedzialny za utworzenie izraelskich centrów rozwoju, w których firma zatrudnia obecnie około 2000 osób.

Apple znacznie rozszerzył swoją obecność w Izraelu od 2011 roku, koncentrując się na projektowaniu, testowaniu i inżynierii procesorów Silicon i półprzewodników. Na początku tego roku Times of Israel poinformował, że izraelskie zespoły Apple były bezpośrednio odpowiedzialne za opracowanie chipa M1.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx