piątek, 21 czerwca

Apple testuje już podobno kolejną wersję swojego czipa z 12-rdzeniowym CPU, 18-rdzeniowym GPU i 36 GB zunifikowanej pamięci RAM informuje Mark Gurman z Bloomberga. Czip jest testowany w przyszłym topowym MacBooku Pro wraz z nadchodzącą aktualizacją macOS 14, który ma zostać ogłoszony na WWDC w przyszłym miesiącu.

W swoim dzisiejszym newsletterze Power On Gurman informuje, że czip ten może być podstawową wersją M3 Pro dla 14-calowych i 16-calowych modeli MacBook Pro nowej generacji, które zostaną wprowadzone na rynek w przyszłym roku. Oczekuje się, że czip zostanie wyprodukowany w oparciu o proces 3 nm TSMC w celu znacznej poprawy wydajności i efektywności energetycznej.

Obecny podstawowy układ M2 Pro w 14-calowym MacBooku Pro ma 10-rdzeniowy CPU i 16-rdzeniowy GPU i zaczyna się od 16 GB pamięci RAM, więc układ M3 Pro miałby co najmniej dwa dodatkowe rdzenie dla obu procesorów. Apple ostatnio zaktualizował 14-calowego i 16-calowego MacBooka Pro w styczniu, więc jest mało prawdopodobne, aby laptopy były ponownie zaktualizowane w tym roku.

Apple musi jeszcze wypuścić standardowy układ M3, zanim przejdzie do układów M3 Pro i M3 Max. Gurman powiedział, że Apple pracuje nad nowymi iMacami, MacBookami Air i tańszymi modelami MacBooków Pro z chipem M3 i nadal wierzy, że pierwsze komputery Mac z chipem M3 zostaną wypuszczone pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

W międzyczasie Gurman powiedział, że 15-calowy MacBook Air, o którym mówi się od dawna, zostanie wydany tego lata z czipem M2. Możliwe jest, że laptop zostanie zaprezentowany na WWDC, którego konferencja otwarcia odbędzie się 5 czerwca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx