poniedziałek, 27 maja

Funkcje zdrowotne Apple Watch trafiły w tym miesiącu na pierwsze strony gazet w Stanach Zjednoczonych i zostały docenione za uratowanie życia dwóch osób. Wykrywanie upadku przydało się w dwóch sytuacjach – w Minnesocie i Ohio.

W Minnesocie właściciel Apple Watch, Michael Brodkorb, został potrącony przez pojazd, który następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jego Apple Watch wykrył uderzenie za pomocą funkcji wykrywania upadku i zadzwonił pod numer 112, gdy nie był w stanie się odezwać. „Byłem po prostu zszokowany” – powiedział. „Mam na myśli samą siłę uderzenia przez pojazd”.

Oprócz wezwania 112, funkcja wykrywania upadku zaalarmowała jego żonę i dzieci znajdujące się w domu, dzięki czemu mógł uzyskać natychmiastową pomoc. Skończyło się na urazach żeber i kości ogonowej. „To absolutnie narzędzie ratujące życie” – powiedział Brodkorb. Policja znalazła kierowcę, 17-letniego chłopaka, ale nie jest jeszcze jasne, czy zostanie mu postawiony zarzut.

Podczas rekonwalescencji Brodkorb wysłał wiadomość e-mail do dyrektora generalnego Apple, Tima Cooka, który życzył mu szybkiego powrotu do zdrowia.

W Cincinnati 83-letni William Fryer szedł szlakiem Ohio River Trail, kiedy jego kolana odmówiły posłuszeństwa i upadł. W pobliżu nie było nikogo, ale jego Apple Watch wykrył upadek, wezwał służby ratunkowe i zaalarmował córkę.

Policja Cincinnati była w stanie go zlokalizować, a ratownicy medyczni przetransportowali go do szpitala. Zdjęcia rentgenowskie ostatecznie wykazały, że miał duży skrzep krwi, który spowodował jego upadek, ale objawy zakrzepu krwi były nietypowe, ponieważ nie zostały zauważone. Fryerowi usunięto skrzep, a on sam stwierdził, że jest wdzięczny, że jego Apple Watch był w stanie wezwać pomoc.

Funkcję wykrywania upadku w Apple Watch można włączyć, otwierając aplikację Watch na iPhonie, przechodząc do Alarmowe SOS i włączając opcję wykrywania upadku. Wykrywanie upadku jest domyślnie włączone dla posiadaczy zegarków Apple Watch w wieku powyżej 55 lat, ale młodsi użytkownicy zegarków Apple Watch również mogą je włączyć.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx