poniedziałek, 15 lipca

Według analityka wyświetlaczy, Rossa Younga, premiera MacBooków Pro z czipem M4 nastąpi w czwartym kwartale 2024 roku. W tweecie dla subskrybentów Young poinformował, że dostawy paneli do nowych 14- i 16-calowych MacBooków Pro mają rozpocząć się w trzecim kwartale 2024 roku, co sugeruje premierę pod koniec roku.

Apple rozpoczął odświeżanie swoich produktów o czip M4 w maju wraz z premierą iPada Pro M4, ale pierwsze komputery Mac z czipami M4 również są planowane na 2024 rok. Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple w tym roku odświeży zarówno linię MacBooków Pro, jak i Maców mini.

Model bazowy 14-calowego MacBooka Pro ma otrzymać czip M4, natomiast 14- i 16-calowe MacBooki Pro zostaną zaktualizowane do czipów M4 Pro i M4 Max. Mac mini otrzyma czipy M4 i M4 Pro. Aktualizacja MacBooka Air, Mac Studio i Mac Pro do czipów M4 nastąpi dopiero w 2025 roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy iMac może doczekać się aktualizacji o odświeżoną technologię czipów.

Czip M4 firmy Apple został zbudowany w oparciu o ulepszony 3-nanometrowy proces technologiczny. Technologia 3 nm została po raz pierwszy wprowadzona przez Apple wraz z linią M3. W testach Geekbench 6 czip M4 osiąga nawet o 25% lepsze wyniki w porównaniu do M3 w kwestii wydajności wielordzeniowej, więc możemy spodziewać się podobnych wzrostów dla czipów M4 Pro i M4 Max.

Poza czipem M4, nadchodzące modele MacBooków Pro nie powinny otrzymać znaczących aktualizacji funkcji. Apple pracuje nad technologią wyświetlaczy OLED, ale premiera MacBooka Pro z wyświetlaczem OLED spodziewana jest najwcześniej w 2026 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx