sobota, 15 czerwca

Apple rozpoczął od dziś oficjalną sprzedaż swoich nowych komputerów zapowiedzianych w zeszłym tygodniu podczas prezentacji otwierającej WWDC 2023. Od dziś u autoryzowanych sprzedawców Apple możemy już kupić nowego, 15-calowego MacBooka Air, nowego Mac Studio z czipem M2 Ultra i nowego Maca Pro również z czipem M2 Ultra.

15,3-calowy MacBook Air jest w dużej mierze identyczny pod względem wyglądu i wydajności z 13,6-calowym modelem, który pojawił się w czerwcu ubiegłego roku. Jednak jego największym atutem będzie zapewne jego większy wyświetlacz i nowy system dźwiękowy z sześcioma głośnikami. Wykorzystuje on te same czipy M2, które zostały wprowadzone w 13-calowym MacBooku Air z 2022 roku. Moim zdaniem ten model ma szanse być hitem sprzedaży wśród Maców ponieważ jest to komputer idealny do domowego użytkowania. Bez problemu popracujemy na nim w aplikacjach biurowych, obejrzymy film na Netflixie a nawet popracujemy w nieco wymagających więcej aplikacjach bez konieczności podłączania zewnętrznego monitora. Cena większego modelu zaczyna się od 7299 złotych co czyni go o 1000 zł droższym od mniejszego modelu.

Mac Studio to komputer dla bardziej wymagających użytkowników i profesjonalnych twórców. W niezwykle kompaktowej formie łączy niesamowitą wydajność i bogactwo portów. Do tego napędzane są czipami nowej generacji M2 Max i M2 Ultra umożliwiające bezproblemowe nagrywanie czy miksowanie muzyki na profesjonalnym poziomie, montaż filmów czy renderowanie grafiki 3D. Cena tego urządzenia zaczyna się od  11 499 złotych.

Mac Pro to już komputer dla zawodowców. Czip M2 Ultra wyposaża Maca Pro w nasze najpotężniejsze CPU. Jego GPU dysponuje niezrównaną ilością zunifikowanej pamięci RAM. Silnik multimedialny Maca Pro ma moc siedmiu wbudowanych kart Afterburner co umożliwia aby zawodowcy mogli wykonywać najtrudniejsze zadania z bezprecedensową szybkością i skutecznością. Mac Pro z czipami M2 Ultra wyceniono na 38 999 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx