poniedziałek, 27 maja

Apple zaktualizował dziś komputer stacjonarny Mac Pro w obudowie typu tower o zupełnie nowy czip M2 Ultra, który zawiera 24-rdzeniowy procesor CPU, maksymalnie 76-rdzeniowy procesor graficzny i obsługę do 192 GB pamięci RAM. Apple twierdzi, że nowy Mac Pro jest do 3 razy szybszy niż najszybszy Mac Pro z procesorem Intel.

Mac Pro łączy przełomową wydajność czipa M2 Ultra z wszechstronnością magistrali rozszerzającej PCIe, pozwalając realizować najbardziej wymagające zadania na niespotykanym dotąd poziomie. Podczas gdy podstawowa konfiguracja Maca Pro z procesorem Intel obejmowała 8‑rdzeniowe CPU, a bardziej rozbudowane warianty były dostępne na zamówienie, każdy nowy Mac Pro ma najpotężniejsze 24‑rdzeniowe CPU od Apple i maksymalnie 76‑rdzeniowe GPU, a także dwukrotnie większą pamięć RAM i pamięć masową SSD.

Mac Pro M2

Nowego Maca Pro można też zamówić w konfiguracji z nawet 192 GB zunifikowanej pamięci RAM o przepustowości 800 GB/s. To pojemność pamięci znacznie większa od dostępnej w najbardziej zaawansowanych kartach graficznych dla stacji roboczych. Teraz każdy Mac Pro oferuje wydajność nie jednej, lecz siedmiu wbudowanych kart Afterburner. Ma także ten sam czołowy w branży silnik multimedialny co Mac Studio z czipem M2 Ultra. Komputer jest w stanie odtwarzać aż 22 strumienie wideo ProRes w rozdzielczości 8K.

Mac Pro 2023

Nowy Mac Pro otwiera profesjonalnym użytkownikom drogę do korzystania z wydajnego czipa M2 Ultra i jednocześnie wewnętrznej rozbudowy komputera w oparciu o magistralę PCIe. Mac Pro ma siedem gniazd rozszerzeń PCle, z czego sześć gniazd jest wolnych. Dzięki temu użytkownicy mogą dostosować konfigurację Maca Pro do własnych potrzeb, instalując w nim potrzebne karty.

Nowy Mac Pro ma taki sam wygląd jak poprzedni model. Jego specyfikacja techniczna obejmuje osiem wbudowanych portów Thunderbolt 4 – sześć z tyłu i dwa na górze obudowy – czyli dwa razy więcej niż w poprzedniej generacji modelu. Możliwe jest podłączenie maksymalnie sześciu wyświetlaczy Pro Display XDR, a interfejsy Wi‑Fi 6E i Bluetooth 5.3 odpowiadają w nowym Macu Pro za szybką komunikację bezprzewodową. Ponadto Mac Pro jest wyposażony w trzy porty USB‑A, dwa porty HDMI o podwyższonej przepustowości, które obsługują rozdzielczość do 8K i częstości klatek do 240 Hz, dwa porty Ethernet 10 Gb/s i gniazdo słuchawkowe.

Nowy Mac Pro będzie można zamawiać od dziś, a jego oficjalna sprzedaż rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Ceny zaczynają się od 39199 zł

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx