sobota, 25 maja

Apple zaprezentował dziś 15-calowego MacBooka Air, który według firmy jest najlepszym 15-calowym laptopem na świecie.

Nowy MacBook Air ma duży wyświetlacz Liquid Retina o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 15,3 cala. Dzięki jasności 500 nitów i obsłudze 1 miliarda kolorów każdy obraz zachwyca bogactwem szczegółów i barw, a każdy tekst jest idealnie czytelny. Rozdzielczość tego wyświetlacza jest dwukrotnie wyższa, a jasność o 25 procent większa niż w porównywalnym laptopie PC.

Nowy MacBook Air ma zaledwie 11,5 mm grubości, co czyni go najsmuklejszym 15‑calowym laptopem na świecie. Waży zaledwie 1,51 kg, więc jest niezwykle poręczny i łatwo przenośny. Apple chwali go, że pomimo większego rozmiaru ekranu komputer pozostaje solidny i wytrzymały. Jest też o prawie 40 procent smuklejszy i o około 250 gramów lżejszy od porównywalnego laptopa PC.

MacBook Air umożliwia ładowanie przez port MagSafe, posiada dwa porty Thunderbolt z możliwością podłączenia zewnętrznego monitora o rozdzielczości nawet 6K oraz gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Laptop ma kamerę internetową 1080p, zestaw trzech mikrofonów i system sześciu głośników z głośnikami niskotonowymi do dźwięku przestrzennego. Większy Air może pracować do 18 godzin na jednym ładowaniu baterii.

MacBook napędzany będzie tym samym czipem M2 co jego mniejsza wersja. 15‑calowego MacBooka Air wyposażono w 8‑rdzeniowy CPU z czterema rdzeniami wydajnościowymi i czterema rdzeniami energooszczędnymi, do 10‑rdzeniowe GPU do superszybkiej obsługi grafiki oraz 16‑rdzeniowy system Neural Engine. Możliwy będzie z nawet 24 GB szybkiej zunifikowanej pamięci RAM o przepustowości 100 GB/s.

Podstawowa konfiguracja 15‑calowego MacBooka Air z czipem M2 oferowana będzie w cenie 7299 zł. 15-calowy MacBook Air będzie dostępny w czterech kolorach – północy, księżycowej poświaty, gwiezdnej szarości i srebrnym. Komputer będzie możliwy do zamówienia jeszcze dziś, a do oficjalnej sprzedaży trafi od wtorku, 13 czerwca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx